חשיבות תכנון חלונות במבנים

ניווט מהיר

מגורים ליד שכנים רועשים או ברחובות עמוסי תנועה עלולים לשבש את שגרת חיי דיירים בבניינים עירוניים, מכיוון שהצלילים מהדהדים לעתים קרובות לתוך הבית, ואין תרחיש מצער יותר משמיעת רעשי השכנים או צופרי מכוניות לאורך כל שעות היום. מסיבה זו, חשיבות תכנון חלונות במבנים היא מכרעת בשל השפעת החלונות על איכות חיי הדיירים. למעשה, לחלונות שאנחנו מתקינים בתוך מבנה ולא משנה אם מדובר בבית פרטי צמוד קרקע בכפר, דירת חמישה חדרים בלב העיר או משרד בקומה ה-52, חלונות בעלי תפקידים חשובים. הם מכניסים אור, אוויר, מעצבים את החלל ותורמים רבות לאווירה שבו.

האם ניתן להפחית רעשים באמצעות תכנון נכון?

בהחלט! רעש הוא ללא כל ספק דבר טורדני עבור רבים מאיתנו. זה יכול להיות רעש של שכנים, רעש של אוטובוסים, של מנוע מהמזגן וכדומה. למעשה, יש שיטות רבות להפחתת רעשים שאפשר לנקוט בהן לאיטום רעשי החוץ, בהתאמה לפרויקט שיפוץ מקצועי על ידי המומחים בתחום. בהתאם למטרות הפחתת הרעשים, בשילוב עם סוגי הרעשים הנדרשים להפחתה, ניתן להחליט על הטכניקה שתתאים היטב, כמו למשל התקנת קיר מסך זכוכית. מאמר זה מסביר את חשיבות תכנון החלונות במבנים, כך שביתכם יוכל להיות שקט.

איטום אקוסטי או חומרי איטום

למרבה הצער, רעשים עשויים לחדור לבית דרך החריצים הקטנים בחלונות. סדקים אלה נמצאים ברוב המקרים ליד קצוות החלון, במקום שבו הקיר והחלון נפגשים. הפתרון האידיאלי הוא איטום ראוי של חלונות הבית, שכן הם עלולים להוביל לבעיות אקוסטיות אם נבחרת טכניקה אחרת להפחתת רעשים והחלונות אינם אטומים כהלכה.

מומחה בתחום תקנת חלונות משתמש בחומרי איטום שמיועדים לאקוסטיקה. אטם קונבנציונלי מתקשה עם הזמן, ולעתים קרובות גורם לסדקים, בעוד שאיטום אקוסטי גמיש ועמיד לאורך זמן.

קצף חלונות אקוסטי

קצף חלונות אקוסטי משמש כשיטה מעולה להפחתת רעשים מחלונות, בעלויות נמוכות. חיבור משטח קצף לחלון מסייע להפחתת רעשים מבחוץ; וניתן להסיר את המשטח מתי שרוצים.

משטח אקריליק או קיר מסך זכוכית

התקנת מסגרת מתכת על חלון קיים והתקנת קיר מסך זכוכית או אקריליק למסגרת היא שיטת הפחתת רעשים נוספת שמשיגה תוצאות מופלאות. הזכוכית מעמיקה את איטום הרעשים, בתמורה ששווה את העלות, מכיוון שזו אחת הטכניקות היעילות ביותר עבור בידוד אקוסטי לחלונות.

מומחה התקנת חלונות משתמש בזכוכית בדרגה אקוסטית או בזכוכית רבודה, מכיוון שחומרים אלו מספקים תוצאות של הבדלים משמעותיים ניכרים מחומרים אחרים. חשוב לזכור שקשה להתקין שיטה זו בסגנונות תכנון חלונות במבנים בעיצובים קלאסיים, ושהם משנים את מראה החלונות שלכם.

תכנון חלונות חיצוניים

תכנון חלונות בחלק החיצוני של הבית מאפשר לאטום את החלונות. שכבת הזכוכית הנוספת מסייעת להטביע את הצלילים מבחוץ יחד עם שיפור הבידוד.

עובי הזכוכית ואטימת המסגרת קובעים עד כמה החלון יעיל בהפחתת הרעשים. שיטה זו מתקדמת יותר מאחרות ולכן חיוני להשתמש בחומרים איכותיים ובטכניקות מקצועיות לביצוע העבודה.

תריסים מפחיתי רעשים

שיטה קלה נוספת להפחתת רעשים היא התקנת תריסים מפחיתי רעשים. כדי לשפר את הביצועים האקוסטיים של תכנון חלונות במבנים, חיוני להוסיף עוד חומר בין החלק הפנימי למקור הרעש. קיימים תריסים מסוגים שונים שנקראים גוונים סלולריים, שנחשבים כאידיאליים לאיטום רעשים.

עיצובים אלו לוכדים אוויר ומונעים ממנו להיכנס פנימה. תאים כפולים מספקים את ההשפעה המשמעותית ביתר ויתרונות אקוסטיים טובים יותר. תכנון חלונות במבנים עם תריסי עץ מאפשרים הפחתת רעשים, שכן עץ מסייע להפחתת הרעשי בשל היותו חומר נקבובי. תריסי בידוד הם אפשרות נוספת שכן החומר העבה חוסם זיהום רעש.

מומלץ להתייעץ על בעל מקצוע בכל שינוי עיצובי או מבני של החלונות והקירות של הבית או המשרד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר