מה זה היי טק שכולם מדברים עליו

ניווט מהיר

היי טק, סטארט אפ, אינטרנט, דיגיטל, המצאות – כל אלה מילים שכבר מזמן הפכו לשגורות בשפת היומיום לא רק של אנשים שחיים את העולמות האלה ועובדים בהם אלא גם כאלה שמכירים אותם מהצד ומבינים את התרומה שלהם לחיי היומיום. מה שהתחיל כענף מסודר בעולם התעסוקה מכונה כיום עולם ההיי טק ויש הרבה מה לדעת עליו, שכן בתקופה לא ארוכה של עשור וקצת שנים חלו לא מעט שינויים ותמורות בעולם ההיי טק, שינויים שאפשר לומר שיש בהם כדי להשפיע על החיים היומיומיים של כל אזרח ואדם במדינה, ובעיקר בעולם התעסוקה. חברות היי טק רבות פנו לכיוונים מעניינים והן כיום חלק בלתי נפרד גם מהחברה הכללית ולא רק כחברות שמעסיקות עובדים אלא גם כאלה שיש באפשרותן להותיר חותם בחיי החברה. אז מה זה היי טק בעצם?

 

כשמדברים על היי טק למה מתכוונים?

אמנם כיום מדובר באינספור אפשרויות ותחומי תעסוקה אך כאשר מדברים על עולם ההיי טק מתכוונים בדרך כלל לאופן העבודה והתעסוקה. ברוב המקרים אפשר לשלב עבודה מהבית, המשכורות נחשבות לגבוהות יותר מממוצע השכר המשק ובדרך כל תהיינה אלה חברות גלובליות, כלומר כאלה שפועלות בקנה מידה עולמי מול חברות במדינות אחרות. המשמעות היא שדרושה ידיעת שפות נוספות וכמובן אנגלית ברמה גבוהה. חברות אלו מאפשרות לתמוך בעולם היזמות, בהמצאת רעיונות חדשים ובפיתוח מוצרים שבעבר לא היו קיימים. יודעי דבר מעולם היזמות וההיי טק כמו נתי דוידי מכירים את התחום כבר לא מעט שנים ויודעים לספר שחברות ההיי טק עשו שינויים פנימיים רבים בשנים האחרונות על מנת להפוך לכאלה שתומכות באיזון שבין פיתוח קריירה והקמת משפחה ומאפשרות לעובדים שלהן גמישות ונוחות בעבודה.

 

מה זה אומר לעבוד בהיי טק?

בתעשייה זו אפשר למצוא תפקידים ומשרות במגוון עצום של תחומים מקצועיים וגם כלליים – אנשי מחשבים, תוכנה, חומרה, פיתוח אפליקציות, תמיכה טכנית או מתן שירות לצד אדמיניסטרציה, תחזוקה ואפילו מתן שירותי הסעדה ופקידות. אפשר לפתח קריירה ארוכת שנים בתפקידים מגוונים ובהינתן ההשכלה או הניסיון המקצועי הדרוש – אפשר גם לנוע בין תפקידים וכך להרחיב אופקים, ללמוד כל פעם אודות תחום אחר ולהעשיר את קורות החיים ואת הניסיון התעסוקתי. בזכות הקשר עם חברות במדינות אחרות מתאפשרת גמישות בעבודה בשעות שנחשבות לפחות שגרתיות ואפילו לעבוד מהבית חלק לא מבוטל מהזמן. חברות רבות מאמינות שכל עוד העבודה מבוצעת ללא עיכובים – אין זה משנה אם העובד נמצא בבית או במשרד ובלבד שהוא שבע רצון מהתנאים שבהם הוא מועסק ויש בו תחושות של שליחות, משמעות והשגת המטרות האישיות שלו. גם את זה מטפחים מאד בחברות ההיי טק והסטארט אפ ויודעים להעריך עובדים טובים, מבריקים וכאלה שיכולים לקדם את החברה הלאה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר