מהו סיור וירטואלי ואיך ניתן להשתמש בו לצרכים שונים?

ניווט מהיר

דמיינו לעצמכם שאתם יכולים לראות באופן הכי מדויק שיש כל מקום שאתם רוצים מבלי להיות נוכחים בו פיזית? אז מסתבר שעם הטכנולוגיה של היום, זה אכן אפשרי. קוראים לזה סיור וירטואלי. למעשה, סיור ויראטולי הוא שילוב של כמה תמונות סטילס אותן צילם הצלם מנקודת תצפית אחת. בפועל, הצלם מסובב את המצלמה ואת העדשה סביב נקודה אחת המכונה נקודת קטרי. זו הנקודה הכי מדויקת בחלקה האחורי של העדשה עם כינוס האור.

 

השילוב בין טכנולוגיות עושה את ההבדל

מי שהתחילה לראשונה לעשות שימוש בסיורים וירטואלים הייתה המלכה אליזבת השניה במועד הפתיחה של מרכז המבקרים בשנת 1994. המטרה הייתה לתאר ולהראות מה מתרחש במרכז המבקרים – שילוב בין מציאות מדומה למה שקורה באמת. את המערכת הציגו באמצעות הסיור בשילוב צילום 360 מעלות בכנס מיוחד שהתקיים בסמוך למוזיאון הבריטי באותה שנה וזכה לתשבוחות אדירות.

מה אפשר להשיג באמצעות הסיור ולמי זה מתאים?

הסיור מציע לכל מי שרוצה לראות חלל מסוים דרך המסך, כיצד הוא נראה ומייצר סוג של חוויה וירטואלית ייחודית. באמצעות לחיצה על העכבר ניתן לנוע מעלה, מטה ולצדדים, לעשות סוג של ניווט שמעביר אותנו ללוקיישן הבא בסיור. למעשה, ניתן לקחת חלק בסיורים וירטואלים במגוון רחב של תחומים.

  • תיירות – דמיינו לעצמכם שאתם מחפשים מקום בבית מלון בלונדון, פריז או אמסטרדם ורוצים לדעת בדיוק איך החוויה בבית המלון תרגיש לכם. אתם רוצים לראות את העיצוב, את גודלה הפיזי של המיטה, את החידושים שיש בחדר, חדר האמבטיה ועוד. באמצעות סיור וירטואלי זה אכן אפשרי. גם אם אתם מחפשים חופשה בסגנון ”בטן גב“ תוכלו להתרשם ממגוון של ריזורטים, להבין איך החלוקה של בית המלון נעשתה, מה מצב הבריכה, כמה המלון קרוב לים ועוד… גם בהיבט של טיסות התחום הזה של סיורים וירטואלים מתחיל לתפוס תאוצה.
  • חינוך – דרך הסיורים, תלמידים וסטודנטים כמעט בכל גיל יכולים לקבל אינפורמציה חשובה והמחשות לגבי נושאים ותחומים שהם לומדים ביום יום שלהם.
  • אדריכלות והיסטוריה- ניתן לבקר בקשת רחבה של מבנים אדריכליים, סיור וירטואלי במוזיאון ברחבי העולם, אתרי מורשת ואפילו במסלולי טיולים לפני שמחליטים לצאת לטיול.
  • מציאות מדומה – ניתן לשלב בין הטכנולוגיה של צילום וסיור וירטואלי לבין עולם המציאות המדומה ולאפשר נוכחות בעולמות מקבילים כמו החלל, מתחת למים, לבקר בספארי באפריקה וכדומה.
  • נדל“ן – לפני שאתם קונים דירה, בית או נכס נדלנ“י אחר תוכלו לעשות סיור וירטואלי ולבחון את הנכס שלב אחר שלב. בצורה כזו ניתן יהיה להבין האם בכלל שווה לנו להיכנס לאותו פרויקט או להמשיך לחפש.

 

תוכנות ואפליקציות לסיור וירטואלי ששווה להכיר

באמצעות CITIES 360 תוכלו להיחשף לנופים מרהיבים וערים בכל העולם. הכירו גם את ה- Google Earth – תוכנה שפיתחה אותה חברת גוגל ומאפשר לכל אחד לצפות בתצלומי לווין של כדור הארץ ברזולוציה מאוד גבוהה. ניתן לצפות בתצלומי 360 על מקומות כמו הדומו בפירנציה, סכר הובר ועוד. תוכנה נוספת שתפסה תאוצה בשנים האחרונות היא ה- Deep Dives המאפשרת לצלול באופן וירטואלי ללא ציוד וללא תשלום נוסף. אם אתם חובבי אומנות מושבעים, תוכלו להציץ על ציורי קיר, מוזיאונים ורחובות אומנותיים בערים היפות בעולם כמו מוסקווה, ברלין, פריז, אמסטרדם, לונדון ועוד. עם ה- SafariLive תוכלו לצפות באריות, נמרים, ג‘ירפות ופילים.

 

לסיכום, השילוב בין הצילום הוירטואלי לבין עולם המציאות המדומה מביא איתו שינויים רבים ומאפשר לנו לקחת חלק בעולמות ומקומות קרובים ורחוקים גם יחד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר