סיור וירטואלי במוזיאון – בואו לחוות מציאות וירטואוזית

ניווט מהיר

כך תגיעו לסיור במוזיאון באופן וירטואלי:

השנים עוברות ואיתן הטכנולוגיה פורצת את גבולותיה בכל פעם מחדש. אנו עדים כיצד טכנולוגיות כמו מציאות מדומה ומציאות רבודה משנות ותורמות באופן ניכר בתחומים רבים. אחד החידושים האחרונים בתחום הוא סיור וירטואלי במוזיאון: לפני כשנתיים החל מוזיאון אנה פרנק הרשמי, הממוקם בעיר המוזיאונים אמסטרדם, לאפשר לבעלי משקפי VR לקחת חלק בסיורים וירטואליים במוזיאון, לשוטט בחדרים ובעליית הגג, להאזין להסברים וקטעים נבחרים מהיומן של אנה פרנק – והכל מבלי באמת להיות נוכחים במקום. אנו עדים כי עוד ועוד אתרי מורשת, מקומות היסטוריים ומוזיאונים מנגישים את התרבות שלהם גם למי שלא יכול או רוצה להגיע אליהם באופן ממשי.

כיצד מציאות מדומה משנה את פני התרבות בעולם?

שילוב בין טכנולוגיית מציאות מדומה לצילום 360 מעלות מאפשר לכל אדם להפוך לתייר בשניות בודדות. הנושא עדיין נמצא במחלוקת במקומות תרבותיים רבים, כיוון שמקומות אלה לא דוגלים בשום פרסום, והרי השימוש בטכנולוגיית המציאות המדומה כמעט מחייב זאת. אחד השינויים המרהיבים שעולם התרבות חווה הוא שמעתה ניתן יהיה לשמר תפיסות וערכים, לשלב אותם בתוך הסיור או התערוכה ולהציג פרשנויות מתפיסות שונות באופן שאינו פוגע באותם ערכים. יש הטוענים כי בעתיד הקרוב אמנים ומציגי תערוכות יכוונו את המסרים שלהם על פי אותה טכנולוגיה.

יחד עם זאת, מדובר במקור הכנסה נוסף עבור המוזיאונים, שעד עתה שרדו תודות למכירת כרטיסים ותרומות. לא רחוק היום שבו תוכלו לבקר בלובר בפריז מבלי לרכוש כרטיס טיסה ולקחת חלק בתערוכות האמנות המדהימות בעולם, להתרשם מההיסטוריה של העם היהודי בגולה במוזיאון יד ושם, להרגיש שאתם בחלל או במאדים מבלי שטסתם לפלורידה למרכז המבקרים של נאסא. וזו, כמובן, רק ההתחלה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:
סיור וירטואלי במוזיאון

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר