עומדים לעבור צנתור וירטואלי? – הנה כל מה שאתם צריכים לדעת

ניווט מהיר

עולם הדיגיטל ורשת האינטרנט הגיע כבר מזמן לעולם הרפואה ומסייע מאד במגוון רחב של פעולות. אם עד היום אפשר היה להיעזר בטכנולוגיות דיגיטליות שונות על מנת לסייע בתיאום תורים או בדיקות ובביצוע פענוחים לבדיקות מורכבות, הרי שכיום כבר בוצע הצעד הנוסף קדימה ואפשר אפילו לבצע בדיקות וירטואליות במקום אלה הפולשניות, הכירורגיות ואלה שכרוכות בזמן של אשפוז, של כוח אדם רפואי וכמובן של ניתוק המטופל מהשגרה הרגילה שלו. אם בעבר היה צריך לעבור בדיקה לבבית לא נעימה בצום, לוותר על יום עבודה ולהגיע לבין החולים למספר שעות או ימים עם מלווה שגם כן מוותר על לוח הזמנים האישי שלו, הרי שכיום אפשר לבצע צנתור וירטואלי ולהפוך את כל העניין לפשוט יותר מכל הבחינות.

 

מהו צנתור וירטואלי ומה כל כך ייחודי בו?

הצנתור הווירטואלי, כשמו כן הוא, הוא צנתור שמבוצע באמצעות המחשב תוך כדי שימוש במגוון טכנולוגיות רפואיות שכבר מוכרות ויש בהן שימוש ממושך של הרבה שנים כמו CT או אולטרסאונד. במקום להחדיר צינורית עם מצלמה אל העורקים ולחפש חסימה או כל סימפטום אחר לפעילות לבבית לא תקינה – אפשר כיום לעשות את זה בצורה וירטואלית. טכנולוגיית האולטרסאונד מבוססת על גלי קול שקיימים בכל מקום שמתבצעת בו פעולה ולכן מסתמכים עליה רבות כאשר יש צורך בביצוע בדיקות כאלה ואחרות למטופלים במגוון רחב של תחומי הרפואה. בעזרת האולטרסאונד אפשר לבצע הדמיה תלת מימדית של הלב והעורקים ולהבין בדיוק היכן יש בעיה או חסימה. אין ספק שכל זה עדיף עשרות מונים על פני ביצוע פעולה כירורגית שכרוכה בחוסר נעימות וכאבים למטופל, ויש פה גם חסכון לא קטן בכספים ומשאבים של בית החולים.

 

מתי צריך לבצע צנתור וירטואלי?

כמובן שמי שמקבל את ההחלטה בנוגע לביצוע צנתור בכלל או צנתור וירטואלי בפרט אלה רופאים מומחים, מנוסים ומיומנים שיבחנו כל מקרה לגופו ויקבלו את ההחלטה הכי נכונה על פי הנתונים של כל מטופל בנפרד. הרופאים שעוסקים בתחומי הלב, הקרדיולוגים, מכירים את הטכנולוגיות הכי חדישות שתהיינה גם הכי מתאימות לטיפול בכל מקרה ומקרה ולכן יבחנו לעומק גם את המצב הנוכחי של המטופל וגם את המצב שהוא יכול להגיע אליו לאחר צנתור וירטואלי או רגיל וכך יקבלו את ההחלטה איך יהיה הכי נכון להמשיך ולטפל בו. האם המטופל יהיה באותו מצב בריאותי אם יבצע צנתור רגיל או וירטואלי? את זה רק הרופאים יוכלו להעריך או לדעת בוודאות ועל פי ההערכות והידע שלהם הם יחליטו איך לטפל בכל מקרה ובכל מטופל.

 

 

לאן מתקדם עולם הרפואה?

אין ספק שפעולות כמו צנתור וירטואלי הן רק ההתחלה ובהחלט יש למה לצפות. הטכנולוגיה מתקדמת ממש מדי יום ורק צפוי שעוד ועוד פעולות יבוצעו באופן וירטואלי וכך תהיה למטופלים והחולים הקלה גדולה מאד. ההקלה לא תהיה רק למטופלים, כאמור, אלא גם לבתי החולים והמוסדות המטפלים, זאת בזכות החסכון בכספים, צמצום התורים והאפשרות לבצע פעולות פולשניות בצורה וירטואלית בלי לאשפז את המטופל ולהחזיק בו במחלקה עד להתאוששות מלאה מפעולה פיזית. עולם הרפואה מתקדם מדי יום ואט אט אפשר יהיה לראות פעולות נוספות שעוברות להיות מבוצעות בצורה וירטואלית ואין ספק שלשם הולך עולם הרפואה. לפני כל פעולה רפואית שצריכים לבצע אפשר לברר האם היא קיימת בתצורה דיגיטלית וירטואלית.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר