אולטרסאונד דרכי השתן – כל מה שצריך לדעת 

ניווט מהיר

בדיקת אולטרסאונד דרכי השתן זוהי בעצם בדיקה אשר מבוצעת במסגרת מכוני הדימות אשר נמצאים במרכזים הרפואיים הגדולים המפוזרים בכל רחבי הארץ. מדובר בבדיקה אשר מטרתה העיקרית היא לאבחן מגוון מחלות אפשריות במערכת השתן, כדוגמת גידולים, דלקות, גושים וכן גם אבנים. בכתבה זו, החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת על בדיקת אולטרסאונד זו ודרכי ההתכוננות אליה.

 

רקע על בדיקת אולטרסאונד דרכי השתן

כאשר מדובר על בדיקת אולטרסאונד דרכי השתן, חשוב מאוד לציין קודם לכן כי בדיקת אולטרסאונד זוהי בעצם טכניקת דימות ייחודית אשר יוצרת מעין תמונות מוחשיות של איברי גוף ומיקומם, על ידי עריכת שימוש בגלי קול. כמו כן, חשוב להדגיש כי בדיקה זו אינה כואבת או מסכנת וכן גם אינה מצריכה שימוש כלשהו בקרינה מייננת. 

 

איך מתכוננים לבדיקה?

בדיקת אולטרסאונד של דרכי השתן זוהי בדיקה אשר אורכת בדרך כלל 15 עד 20 דקות, אם כי חשוב מאוד לציין שעליכם לדעת כיצד להתכונן אליה נכון. ובכן, טרם ביצוע הבדיקה יש לרוקן היטב את שלפוחית השתן, כאשר כלל אצבע בדרך כלל יהיה שעתיים לפני ביצוע הבדיקה. נוסף על כך, ראוי לציין כי לפני תחילתה של הבדיקה המדוברת, עליכם לשתות לפחות שלוש כוסות מים על מנת שהדבר יוכל לסייע לכם למלא את השלפוחית שכן, שלפוחית מלאה זהו דבר נחוץ על מנת לבצע את הבדיקה הזו בצורה הנכונה.

 

לסיכום

על מנת לאבחן מצבים שונים שיכולים לפגוע במערכת השתן כדוגמת דלקות, גושים, אבנים וגידולים – עליכם לעבור בדיקת אולטרסאונד דרכי השתן. אולם, חשוב מאוד לציין כי מדובר בבדיקה שכדאי להיערך אליה מראש ולשם כך, מומלץ מאוד להשתמש בדגשים החשובים אשר הוזכרו בכתבה זו כדי שתוכלו לוודא כי תבצעו זאת נכון. כמו כן, תמיד טוב לקרוא ולהעמיק בתוכן בנושא זה על מנת להרחיב אופקים ולדעת יותר כיצד להיערך לבדיקות רפואיות שונות שאתם עורכים, כאשר תוכלו לבצע את הדבר על ידי ביקור באתר mar-ltd.com

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר