נוחות תרמית מהי?

ניווט מהיר

נוחות תרמית היא נוחות אשר מוגדרת בתור התחושה הספציפית של כל אדם, זאת בהתאם לתנאים התרמיים באותה הסיטואציה עצה. כאמור, מדובר על תחום סובייקטיבי אשר משתנה בסופו של דבר מאדם לאדם, אך ישנו תחום טמפרטורות ממוצע אשר מוגדר ונחשב בתור אזור הנוחות התרמית של מרב בני האדם בעולם. כאשר אנחנו נמצאים בתחום הממוצע הזה, אזי שבתחום זה אנחנו לא אמורים לחוות כל פעולה של הזעה, או הצטמצמות של שרירים (כתוצאה מתחושת קור). כל שינוי שעתיד להתבצע מבחינת הטמפרטורות השונות, עשוי לגרור להורדה של הנוחות כתוצאה מכך.

שמירה על נוחות תרמית בעת תכנון חללי מגורים

אחד התחומים המרכזיים בהם הנוחות התרמית באה לידי חשבון הוא בחללים בהם אנחנו גרים. למעשה, לדרך ולצורה שבה אנחנו בונים מבנה כלשהו, ישנה השפעה ישירה על השגת נוחות זו בחלל עצמו. יש לקחת בחשבון כי במדינת ישראל עונת הקיץ היא קשה מאוד, ואף עונת החורף עשויה להיות קיצונית מבחינת תנאי מזג האוויר. תנאי מזג האוויר הקיצוניים במדינת ישראל גורמים לכך שעלינו לתנן בצורה מרבית את הדרך שבה נשמור על הנוחות התרמית בבית שאנחנו מתכננים לבנות או לשפץ. אחד מהדרכים לשמור על הנוחות התרמית בחללים השונים היא באמצעות בניית קיר מסך.

מה זה קיר מסך

קיר מסך מהווה את אחד החידושים הטכנולוגיים בתחום הבנייה שנמצאים כיום בעולם הבנייה. קיר מסך מהווה בעצם מעין קיר חיצוני, כלומר, קיר שאינו קשור לשלד הבית, אלא קיר עצמאי לגמרי. קירות מסך עשויים כיום מחומרים מגוונים, וניתן למצוא כיום קירות מסך זכוכית, קירות מסך אלומיניום, ועוד סוגים של קירות מסך נוספים. אחת המטרות העיקריות של קירות המסך למיניהם, היא לשמור על הטמפרטורה בתוך המבנה, ובשל כך למעשה להשיג נוחות תרמית עבור אלה ששוהים בחלל עצמו.

 

איך ניתן לייצר זאת באמצעות פתרונות נוספים

שמדברים על נוחות תרמית, המטרה שלנו היא בעצם להימנע כמה שניתן מלעשות שימוש במכשירי חשמל שמשמשים לקירור בעונת הקיץ החמה וחימום בעונת החורף הקרה. כלומר, אנחנו רוצים למזער את השימוש במזגנים, בהסקה הפועלת על גז או סולר, באח, חימום רצפתי ועוד. כדי שנוכל לעשות את זה, מראש הבנייה של הפרויקט צריכה להיות בנייה חכמה, בנייה ירוקה. כלומר, אנחנו רוצים לנצל לטובתנו את התנאים החיצוניים כמו כיוון השמש והרוח ולפי זה לבנות את המבנה. בנוסף, נעשה שימוש במגוון של פתרונות כמו למשל מערכות איטום ובידוד מתקדמות, קירות גבס תרמיים, תאורה שאיננה מחממת את החלל, קולט אדים עוצמתי במטבח. יש גם אפשרות לבנות פרויקט על בסיס מערכת חשמלית חכמה ואז אנחנו יכולים לשלוט בזמנים של פתיחת וסגירה התריסים ובכך להימנע מצריכה מוגברת של מזגן.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר