מהם הסיכונים של נוער בסיכון וכיצד מסייעת המדינה?

ניווט מהיר

נוער בסיכון שייך לקבוצה התופסת נתח מכובד באוכלוסייה בישראל. אנשים רבים בטוחים כי מדובר בבני נוער אשר הרקע הסוציואקנומי ממנו הם מגיעים בעייתי, בני נוער אשר גדלו בשכונות מצוקה, בעוני גדול, בתנאי סיכון מוגברים, בבתים בהם ההורים מכורים לסמים, אלכוהול או הימורים וזה בהחלט נכון אך לצד אבל גדול. הסיבה לכך שהוספתנו את המילה אבל היא משום שיש גם לא מעט בני נוער שגדלים במקומות שהפוכים לגמרי למאפיינים שתואר אך עדיין מוגדרים כנוער בסיכון. ניתן לראות כי קיימים בני נוער בסיכון בישראל בכל שכבות האוכלוסייה. לעתים ההדרדרות במצב מגיעה כתוצאה מכשלים חינוכיים, מחוסר הימצאותם של ההורים בבית, מהיעדר דמות חינוכית. עם הזמן אותם ילדים נושרים מהלימודים ואפילו מוצאים את עצמם ברחוב.

 

נוער בסיכון – הפתרון של המדינה

הפתרון שהמדינה מציעה עבור אותם בני נוער הוא פנימיות. יש כל כך הרבה סיפורים ומקרים של ילדים שניצלו בזכות אותן פנימיות וקיבלו מענה חינוכי וטיפולי במקביל.

 

הרי מצד אחד, אותם בני נוער צריכים לקבל מקום שבו מכילים אותם, מבוגר אחראי שמקשיב להם ולצרכים שלהם, אך מצד שני הם חייבים גם לגשר על הפערים שנוצרו להם עם הזמן כתוצאה מהמצב בהיבט החינוכי לימודי. הפנימיות הללו מספקות את המענה לשני הצרכים הללו ומשלבות מגוון רחב של בעלי מקצוע הן מהתחום החינוכי כמו מורים ומדריכים מקצועיים והן בהיבט הטיפולי.

אותן פנימיות באות לתת מענה מלא לכל הצרכים של אותם בני נוער, כולל טיפול רגשי ועוד, במטרה לסייע להם להתמודד עם סיטואציות רבות שהן חלק בלתי נפרד מחיינו הן בהווה והן בעתיד בכדי שיוכלו לצאת מחוזקים ולצאת לעולם עצמאיים יותר.

 

הדבר החשוב ביותר כאשר יש סיטואציה בה מצבו של ילד בכל גיל ומכל מקום בארץ מדרדר הוא להגיע אליו בזמן ולסייע לו למצוא את הפתרון שמתאים עבורו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר