תסמונות בילדים – סימני אזהרה שמצריכים בדיקה

ניווט מהיר

מה יותר יקר לנו מאשר הילדים שלנו? חלומות של כל הורה הוא שהילדים שלו יהיו בריאים, חזקים ומאושרים. לאורך השנים, הילדים שלנו כבר מגיל קטן נדבקים בווירוסים, זיהומים, דלקות ומחלות מסוגים שונים, רובם עוברים תוך זמן קצר ועם טיפול ראוי. יחד עם זאת, קיימות תסמונות בילדים עם סימני אזהרה שמצריכים בדיקה ושחשוב להיות מודעים אליהן ולגשת לבירור רפואי. הנה כמה מהן.

 

תסמונות בילדים – תסמונת טורט

בשונה מילדים המופיעים אצלם טיקים שחולפים, יש ילדים המפתחים תסמונת טורט. טיקים בילדים  הם ביטוי לתופעה נוירו התפתחותית. הטיקים מובילים להופעה של קולות ותנועות בלתי רצוניות שחוזרות על עצמן לאורך זמן ארוך ולעתים תכופות. היום יש מגוון רחב של טיפולים חדשניים ומתקדמים המסייעים לטפל בתופעה ולהקל עליה באופן משמעותי.

תסמונת ויליאמס

אחת מתסמונות בילדים עם סימני אזהרה שמצריכים בדיקה היא תסמונת ויליאמס. מדובר בתופעה גנטית ומאובחנת על ידי בדיקות דם גנטיות. התסמונת באה לידי ביטוי בתווי פנים מאוד אופייניים כמו פנים ארוכות, נפיחות מסביב לעיניים ורווח גדול יחסית בין האף לבין הפה, מאפיינים של מערכת השלד ויכולות סופר גבוהות בהיבט המילולי.

 

תסמונות גדילה – סימני אזהרה שמצריכים בדיקה

מדובר למעשה בקבוצת מצבים שבאים לידי ביטוי בגדילת איברים שונים בגוף מעל 2 סטיות בהתאם לגיל של הילד. תסמונת גדילה היא שם כולל לקשת רחבה של מחלות. הזיהוי של המחלות הללו נעשה באמצעות אבחנה בה בודקים מצבים של האטה בגדילה או גדילה מואצת. קבוצת מחלת זו כוללת בין השאר תסמונות סוטוס, תסמונת וויבר, תסמונת סימפסון, תסמונת פרלסן ועוד. אחד הדברים הכי חשובים הוא הקפדה על מעקב בטיפת חלב והתייחסות לכל שלבי ההתפתחות של התינוק או הילד מגיל לידה, ילדות, גיל ההתבגרות ואילך. מעקב רפואי ומודעות מסייעים בתהליך אבחון מדויק ולכן חשוב לגלות עירנות ולהיות מודעים לנושא.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר