עבירות מין – כל מה שכדאי לדעת בשנת 2023

ניווט מהיר

אין עוררין על כך שמקרים שונים של עבירות מין גורמים סבל רב לקורבנות וכן גם למשפחתם ולכל הסביבה אשר מקיפה אותם. אולם, לא כולם יודעים מהם העונשים הצפויים לעבריינים אשר מבצעים עבירות מין, בעוד כי קיימות סוגיות רבות באשר לשיקום עברייני מין. אז מה צריך לדעת על עבירות מין בשנת 2023 והאם באמת ניתן לשקם עברייני מין? במהלך כתבה זו, החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת על נושא זה וכל היוצא בכך.

 

עבירות מין – רקע

עבירות מין כוללות מספר רב של עבירות אשר באות לידי ביטוי במגע בגוף הקורבן, בדיבורים פוגעניים עם קונטקסט מיני מובהק, הצגת מראות מיניים ועוד, כאשר גם כאלה אשר מבוצעות במדיה החברתית ובמרחב הווירטואלי הן עבירות מין לכל דבר ועניין. בדרך כלל, העבירות העיקריות הן מעשה סדום, מעשים מגונים, הטרדה מינית, בעילה אסורה בהסכמה ועוד. 

 

איך העונשים עובדים?

במסגרת חוק העונשין, קיים עונש שונה עבור כל עבירה, כאשר קיים מנעד רחב למדי, אם כי חשוב מאוד לציין שהעונש המקסימלי על העבירה החמורה ביותר יגיע עד לכדי 20 שנות מאסר. חשוב לציין כי חומרתו של העונש שניתן תלויה במספר היבטים, היבטים כדוגמת העדר ההסכמה, האם התקיים שימוש בכוח, חומרת העבירה, גיל הקורבן, הקירבה לקורבן וכן גם עברו הפלילי של הפוגע במידה וישנו. יתר על כן, גם נתונים באשר לקורבן העבירה נלקחים בחשבון, כמו למשל מקרים של עבירת אינוס, בהם יש רלוונטיות רבה לגיל הקורבן שכן, במקרים בהם הקורבן הוא קטין העונש בדרך כלל יהיה חמור יותר. כמו כן, גם נתונים באשר למצבו של הקורבן באים לידי ביטוי במסגרת גזר הדין, כמו לדוגמא מקרים בהם מדובר על קורבן לוקה בנפשו או נתון בכל מצב אחר שעשוי למנוע ממנו התנגדות. אולם, ראוי לציין כי גם במקרים בהם יש הסכמה, כאשר מדובר על מעשים שהתבצעו בקטין או קטינה שגילם הוא בין 14 ל-16, להסכמתם אין כל משקל. כאשר מדובר על קטינים שגילם הוא מעל 16 אך פחות מ-18, יחסים שבוצעו בהסכמה מלאה אינם עבירה, אלא אם מדובר על מצבים אשר נחשבים לניצול יחסי מרות. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר