נהיגה בשכרות על קורקינט

ניווט מהיר

ביולי 2019 פתחה משטרת התנועה בתל אביב במבצע חסר תקדים – ביצוע בדיקות ינשוף בסמוך למוקדי בילוי גם לרוכבי קורקינט ואופניים חשמליים. העונש אשר יוטל על רוכבי קורקינט שייתפסו כאשר רמת האלכוהול בדמם גבוהה מן המותר בחוק הינו שלילת רישיון הנהיגה שלהם במכונית למשך שנתיים.

צעירים רבים בוחרים המתגוררים בערים הגדולות בוחרים לצאת לבילוי רכובים על קורקינט, על מנת לחסוך את עלויות הדלק ואת המאמץ הכרוך בחיפוש אחר מקום חניה פנוי. ואולם, בשנים האחרונות ניכרת מגמה חדשה בכל הקשור ליחס רשויות האכיפה כלפי רוכבים.

ואכן, בקיץ 2019 נכנסה לתוקף חובה לרכוב על קורקינט חשמלי רק עם רישיון נהיגה בתוקף. הטלת חובה זו אפשרה למשטרה לנקוט בצעדים חוקיים חדשים כלפי רוכבי הקורקינט, לרבות שלילת רישיון הנהיגה שלהם במקרים שבהם הם עברו על חוקי התנועה.

צעירי תל אביב התרגלו למבצעי אכיפה של המשטרה כלפי אנשים הרוכבים נגד חוקי התנועה, ללא קסדה או בשטח המדרכה. ואולם, צעד דרסטי כמו שלילת רישיון נהיגה לאנשים אשר נתפסים רוכבים בשכרות הוא חסר תקדים במדינת ישראל.

החיסרון העיקרי הטמון בשלילת רישיון הנהיגה מנהגים שנתפסו רוכבים בשכרות טמון בעובדה שנשללת מהם אף הזכות לרכוב על קורקינט חשמלי, מה שמשאיר אותם לחסדי התחבורה הציבורית למשך לא פחות משנתיים.

נהיגה בשכרות על קורקינט – מה עלי לעשות?

תחילה, ראוי להבהיר שאדם אשר רוכב על קורקינט כשרמת האלכוהול בדמו גבוהה מן המותר מסכן את עצמו ואת שאר משתמשי הדרך. לכן, אנו ממליצים לכם לעולם לא לרכב על קורקינט חשמלי סמוך לאחר צריכת משקאות אלכוהוליים.

שנית, על מנת להימנע ממצב של שלילת רישיון הנהיגה, רצוי להימנע מרכיבה כאשר רמת האלכוהול גבוהה מן המותר על פי חוק.

מהי רמת האלכוהול המותרת בדם לצורך בדיקת ינשוף?

לפי החוק במדינת ישראל, רמת האלכוהול המקסימלית המותרת בדם יכולה להגיע לחצי אחוז לליטר דם, אשר מהווה מאתיים ארבעים מיקרוגרם לכל ליטר של אוויר שננשף, או לחלופין, עד חמישים מיליגרם אלכוהול לכל מאה מיליליטר של דם. אדם אשר יימצא נוהג או רוכב עם רמת אלכוהול החוצה רף זה יואשם בנהיגה בשכרות.

אודות משרד עורכי דין תעבורה דוויק ברנט ושות'

בראש משרד עו"ד תעבורה דוויק ברנט ושות' עומדים עו"ד אבי דוויק ועו"ד יורי ברנט, אשר שירתו שנים ארוכות במשטרת ישראל. במסגרת תפקידיהם במחלקת החקירות, התביעה והבוחנות של משטרת ישראל, צברו ברנט ודוויק ניסיון מקצועי ועשיר בדיני התעבורה.

ניסיונם של דוויק וברנט בעבודה משני צדי המתרס העניק להם ראייה ביקורתית ויצירתית. לקוחות המשרד נהנים מייעוץ ומטיפול משפטי ברמה הגבוהה ביותר בדיני התעבורה, וכן מזמינות בכל שעות היממה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר