סגירת חורף למסעדה – יתרונות

ניווט מהיר

החורף כבר בפתח ואיתו מזג האוויר שכבר מתקרר. ברוב הימים, גם אם אינם גשומים או סוערים יש רוח קרירה וכבר לא נעים לשבת בחוץ יותר מכמה דקות לשאוף אוויר. אם אתם בעלים של מסעדה, פיצרייה שכונתית או בית קפה, כדאי לשקול בחיוב סגירת חורף למסעדה המביאה איתה מגוון של יתרונות.

 

איך סגירת חורף למסעדה עובדת?

כדי לבצע את סגירה החורף, חשוב לבחור חברה, בעל מקצוע או קבלן המתמחים בביצוע עבודות זכוכית. סגירת החלל החיצוני של המסעדה תאפשר לכם לשמור על קהל הלקוחות שלכם באותה תפוקה וכך בעצם להושיב אנשים גם בחוץ, למרות שקר. בנוסף, יש אנשים שמאוד אוהבים את האווירה הזו שנוצרת במרפסת בימי החורף הקרים, הם רק מחכים לצאת ולשבת במקומות כאלה וכל מה שהם צריכים זה כוס יין טוב, כמה ראשונות מעולות ופטריית חימום מעל הראש:)

מה חשוב לדעת ולבדוק לפני שמזמינים סגירה חורף?

  1. אל תחרגו מהגבולות שלכם – לכל עירייה או רשות, יש את החוקים שלה לגבי מדיניות המרחב הציבורי אליו ניתן לפלוש, כאשר סוגרים מקום. כדאי לבדוק היטב את הנושא אל מול הגופים הרלוונטיים, כדי שלא יהיה מצב שתשקיעו אלפי שקלים בסגירת חורף ואז יגידו לכם שאתם עוברים על החוק וגם ”תחטפו“ קנס על הדרך.
  2. מידות – יש חשיבות מאוד גדולה למדידת השטח החיצוני של המסעדה, כדי שניתן יהיה להזמין את סגירה החורף, בדיוק על פי המידות הללו.
  3. פתרונות נוספים – שימו לב שיש מקום גם לפתרונות חימום כמו תנורים או פטריות חורף, חשבו על אביזרים משלימים כמו סלסלה ענקית שתשמש למטריות, כרבוליות לסועדים וכדומה. בדקו גם את נושא האיטום וודאו שהסגירה אטומה למים.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר