תרופות סבתא לבעיות בקיבה – האם הן עוזרות?

ניווט מהיר

בעיות בקיבה עשויות לפקוד כל אחד ואחת מאיתנו במהלך החיים. מרביתן עוברות תוך זמן קצר ואילו אחרות כרוניות ואינן מרפות. הכאבים ואי הנוחות משפיעים מאוד על שגרת החיים, בין אם מדובר בכמה ימים בודדים ועל אחת כמה וכמה כשהבעיה היא כרונית ומתמשכת. בשורות הקרובות נסקור עבורכם מספר תרופות סבתא יעילות כנגד בעיות קיבה נפוצות, שיוכלו להקל עליכם את התסמינים, לפחות עד שתיפנו לטיפול יותר מקצועי. תתפלאו לגלות כמה הן יכולות לעזור.

 

ריפלוקס

אחת הבעיות היותר שכיחות באוכלוסייה היא ריפלוקס, כאשר תוכן הקיבה "עולה למעלה" לכיוון הוושט. התסמין המרכזי של התופעה הוא צרבות, שיכולות להופיע לאחר ארוחות שומניות או חריפות מדי, ביצוע פעילות ספורטיבית מייד לאחר ארוחה ורגישות למוצרי מזון שונים. בין אם קמתם בבהלה עם צרבת בלילה ובין אם אתם חשים את מיצי הקיבה עולים במעלה גרונכם לאחר ארוחת הצהריים, תמיד תוכלו לנסות להקל על המצב באופן מיידי באמצעות תרופות סבתא. למשל, שתיית מי קרח או חלב שיכולה להרגיע את הקיבה, שתיית תמצית של זרעי פשתן שירפדו את הקיבה ויגנו עליה או אכילה של מאכלים שידועים כסותרי חומציות דוגמת שקדים, מוצרי חלב או מלפפון. כמובן שאם הצרבות מופיעות לעיתים תכופות, חשוב מאוד כי תיפנו לאבחון מאחר והדבר עשוי להצביע על בעיות יותר חמורות שמחייבות טיפול רציני יותר.

 

אולקוס והליקובקטר פילורי

אם אובחנתם עם אולקוס, שהוא פצע קיבתי, ו/או עם חיידק הליקובקטר פילורי, בוודאי שהתחושות שאתם חווים אינן נעימות. צרבות, כאבים, תחושת חולי, חום גבוה ועוד. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי גם נגד הבעיות הללו ישנן מספר תרופות סבתא מאוד יעילות אשר יכולות לעזור לכם. הן מתבססות על מאכלים שמרפדים את רירית הקיבה ומגינים עליה, כגון שיבולת שועל וזרעי פשתן שהושרו מעט במים רותחים. תרופות סבתא נוספות כוללות מאכלים שממריצים את מחזור הדם לקיבה ותורמים לפינוי הדלקת, כגון מיץ כרוב ודבש חרובים. על מנת לחזק את המערכת החיסונית ולהילחם בחיידקים שגורמים לאולקוס מומלץ מאוד גם לצרוך ירקות, מיץ אלוורה וכורכומין.

נפיחות בבטן

אם אתם חשים כי הבטן שלכם תפוחה כל הזמן, ללא שום קשר למשקל שלכם, כנראה שגם אתם סובלים מנפיחות בטנית, בעיה נפוצה אצל 10% עד 30% אחוז מהאוכלוסייה. נפיחות בטנית יכולה להיגרם משלל סיבות, ביניהן דלקתיות באיזור הקיבה, קשיי עיכול, גסטריטיס ועוד, שגורמות להצטברות נוזלים וגזים באזור. קיימות מספר תרופות סבתא שמסוגלות לטפל בכל ההיבטים שקשורים לנפיחות בטנית, כגון חליטות אספטידה וזרעי שומר אשר סופחות גזים, חליטות קמומיל אשר מטפלת בדלקות, ושתיית חומץ תפוחים או מי אורז, מה שמרגיע את הקיבה ומפחית את הנפיחות.

 

כאבי בטן כרוניים

כאב בטן הוא אחד המצבים הרפואיים היותר מציקים. מרבית כאבי הבטן נגרמים עקב זיהום חיידקי שנעלם כלעומת שבא. אלא שלעיתים הכאבים בבטן הינם כרוניים, ממקור לא ברור או כתוצאה מבעיה ממושכת ועיקשת כגון אולקוס, דיספפסיה, גסטריטיס, חיידק הליקובקטר פילורי ועוד. תרופות סבתא שנועדו לטפל בכאבי בטן כוללות חימום של האזור באמצעות קומפרסים ושתיית חליטת זרעי שומר וחליטת קמומיל עם בבונג, מה שיכול לעזור גם במקרים של כאבי בטן בעקבות קלקול קיבה.

 

למרות היעילות – יש לפנות לטיפול

תרופות סבתא הן פתרון מצויין שבהחלט עושה את העבודה ומקל על התסמינים של בעיות קיבה רבות, אך עדיין חשוב להבין מה הגורם לבעיות הקיבה שלכם, במידה והן מופיעות לעיתים תכופות מידי. יש לפנות אל רופא הגסטרו על מנת שיאבחן את הבעיה ויטפל בה באופן ממוקד, בין אם באמצעות תכשירים אנטיביוטיים ובין אם באמצעות תרופות סותרות חומציות. רצוי לפנות גם אל מטפל ברפואה הסינית, שיוכל לשלב את הטיפול התרופתי שתקבלו גם עם שינוי תזונתי, דיקור סיני  או צמחי מרפא למיניהם. הטיפולים הסיניים מתאימים לכל אדם והם אינם מתנגשים עם הטיפול התרופתי או תרופות סבתא למיניהן וההקלה תגיע במהרה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר