אורולוג מומלץ במרכז לסרטן הערמונית, מערכת השתן ועוד

ניווט מהיר

תחום האורולוגיה קיים בעולם הרפואה ואליו משתייכים כל הבעיות, התסמינים והמצבים הרפואיים הקשורים למערכת השתן אצל גברים, מערכת הרבייה הגברית ומערכת השתן אצל נשים. יש כמה מקרים עיקריים שבהם כדאי לפנות לאורולוג מומלץ ביניהם: קושי או כאב במתן שתן, אי שליטה במתן שתן, תכיפות במתן שתן, דימום בעת מתן שתן, במצבים של רקע גנטי לבעיות בבלוטת הערמונית, בבעיות כמו זיהומים, דלקתות שתן חוזרות, אבנים או זיהומים בכליות ועוד גידולים וסרטן במערכת השתן או הרבייה.

 

אורולוג מומלץ לסרטן הערמונית

סרטן הערמונית הוא בין סוגי הסרטן  השכיחים בקרב גברים. למעשה כאן בישראל הוא השלישי בשכיחותו. באחוז גבוה מהמקרים, סרטן הערמונית מתפתח לאט אך גם קיימים מקרים בהם הוא אלים מאוד ונוצר מאוד מהר ואף נוטה להתפשט לאיברים אחרים בגוף. אם זוהתה בעיה או כי ממצאי בדיקות המעלים חשד לגבי סרטן בערמונית, כדאי לבחור אורולוג מומלץ המתמחה באופן ספציפי בתחום האונקולוגיה אורולוגית. הבחירה של אורולוג מומלץ המתמחה בסרטן הערמונית, כמו כל בחירה של רופא מומחה אחר חייבת להיות מבוססת על הידע והניסיון המקצועי של הרופא.

כיצד אורולוג מומלץ יטפל בסרטן הערמונית?

זה מאוד תלוי באיזה שלב המחלה נמצאת, כמה היא חמורה ומה המצב הפיזי והרפואי של המטופל. למשל, חלק מהמטופלים יצטרכו לעבור בדיקה המכונה ביופסיה מהערמונית. את הבדיקה עושים עם מחט דרך פי הטבעת או בגישה בטווח שבין האשכים לפי הטבעת. היום יש גישות מתקדמות לביצוע הבדיקה למשך ביופסיית היתוך. לאחר הבדיקה וקבלת הממצאים יתאים האורולוג תכנית טיפול בסרטן הערמונית. יש כל מיני דרכים לטפל במחלה כמו למשל  באמצעות טיפול הורמונלי, טיפול השגחתי, טיפול קרינתי, טיפול ניתוחי ועוד. גם בסוגי טיפול אלה יש כמה תתי סוגים של טיפולים.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר