בעל המקצוע שיקבע את איכות חייכם: בחירת אדריכל מומלץ

ניווט מהיר

אם הגעתם לכאן, כנראה שמגיע לכם מזל טוב וזאת משום שאתם עומדים להגשים את אחד החלומות הכי חשובים בחיים שלכם. לבנות את בית חלומותכם. אתם עומדים לבחור לא מעט בעלי מקצוע שיקחו חלק פעיל ואינטנסיבי בפרויקט המהותי והמשמעותי הזה ביניהם מודד, קבלנים מסוגים שונים, ספקים וכן גם אדריכל. כדי להבין איך לבחור אדריכל מומלץ, חשוב קודם כל ללמוד את התפקידים שלו.

 

תפקידיו של האדריכל

אנדה פריאלניק, אדריכלית ותיקה בעלת משרד מוביל לאדריכלות ובינוי ערים מתארת כי ”כל בניה של בית תלויה במספר שלבים עיקריים ולמעשה האדריכל לוקח חלק מלא ופעיל בכל שלבי הבנייה“. האדריכל אמור לשמור על קשר רציף עם הלקוח ולתרגם את הסרטוטים והעיצובים לבניה. עליו לוודא כי הבניה מתבצעת לפי התקן וכי הושגו כל אישורי הבנייה. בנוסף: ”אדריכל מקצועי ומנוסה מתחשב בשלל גורמים סביבתיים בזמן התכנון ומשלב את הידע והניסיון שלו בתחומים מקבילים נוספים כמו אקלים, חשמל, אינסטלציה ועוד“. רק אחרי שכל תכניות הבניה מושלמות ומפורטות ניתן להעסיק קבלן המתמחה בביצוע עבודות בניה ולצאת לדרך.

 

קריטריונים לבחירה

  1. בחרו אדריכל המתמחה ומנוסה בפרויקט אותו אתם בונים – בונים בית פרטי או וילה? מצוין, בחרו אדריכל שמתמחה ומנוסה בבניית פרויקטים מהסוג הזה. בונים בית מלון? זה האדריכל שאתם צריכים לחפש. משפצים דירה להשקעה? מומלץ לבחור באדריכל שמתמקד באותו תהליך בדיוק. הנישה מאוד חשובה וקריטית להצלחה. גם שבוחרים אדריכל מומלץ המתמחה בבניית וילות, יש את כל הנושא של הסגנון.
  2. סגנון עיצובי – יש אדריכלים שמתמחים בעיצוב בתים בסגנון מודרני, אדריכלים אחרים מתחברים דווקא לסגנון כפרי, יש בעלי מקצוע שמתחברים לתכנון, בניה ועיצוב בתים בסגנון נורדי… בקיצור הבנתם. בחרו אדריכל שאתם מתחברים אליו גם בפן העיצובי, זה מאוד מאוד חשוב. יש גם אדריכלים שאין להם סגנון מסוים וחשובים להם דברים אחרים כמו למשל יעילות, חיסכון וניצול מקום אופטימלי, ארגון, גמישות בתוך ההתנהלות בבית ועוד.
  3. זמינות – מדובר בבעל מקצוע שהולך לתכנן את הבית שלכם. את אחד הפרויקטים הכי משמעותיים בכל החיים שלכם. לכן, חשוב לבחור בעל מקצוע שיהיה זמין לכם. מה זה אומר זמין? זה מתחלק לכמה תחומים. קודם כל זמין בהיבט של תכנון הפרויקט עצמו. כלומר אם יש לכם דד ליין מסוים, אם אתם רוצים להתקדם עם היתרי הבניה, אם אתם חייבים לעבור לבית הזה תוך שנה מהיום, אז האדריכל צריך להיות זמין לפרויקט. זמינות זה גם בהיבט של פניות ביום יום. פניות לשאלות, פניות למענה, פניות לקיים אתכם פגישות תוך כדי התהליך. כל הדברים האלה מאוד חשובים.
  4. תקשורת – עוד דבר שכדאי לשים אליו לב הוא התקשורת והנוחות שאתם מרגישים מול האדריכל. זו הסיבה ששווה להיפגש עם כמה אדריכלים, לשאול שאלות, להבין האם יש זרימה שם בחלל, כי מדובר במישהו שהולך ללוות אתכם לאורך זמן.

האם כדאי לבחור אדריכל דרך המלצות?

המלצות הן תמיד דבר טוב. רק צריך לשים לב מאיפה הן מגיעות והאם יש לכם גישה למקור ההמלצה. כלומר, האם מדובר בהמלצה שמגיעה ממישהו שאתם סומכים עליו? האם אתם יכולים ללכת לראות את הבית שעליו המליצו לכם ולבחון האם אתם באמת מתחברים לאיך שהבית בנוי ונראה בפועל? אם כן, אז בהחלט שווה לאמץ את ההמלצה הזו ולהמשיך איתה הלאה, כלומר להיפגש עם האדריכל. מאוד חשוב ללכת פיזית ולראות בתים שאותו אדריכל תכנן. כדאי להשוות בין 2-3 אדריכלים ורק אחרי שלקחתם את כל השיקולים הללו בחשבון, לקבל החלטה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר