סרטן הערמונית טיפול חדשני ואבחון נכון

ניווט מהיר

במקרים בהם מתגלה סרטן הערמונית טיפול חדשני יכול להוות פתרון מעולה ולהפחית משמעותית את הסיכונים והסיבוכים הכרוכים בטיפולים השגרתיים אותם רובנו מכירים.

חשוב לדעת כי לאחר שמבצעים את כל הבדיקות הנדרשות ומגיעים לאבחנה מדויקת, ניתן להתאים תכנית טיפול מתאימה בהתאם למצבו הפיזי של המטופל, גילו ומשתנים נוספים. עדיין, גם נכון לשנת 2022 מדובר בסוג סרטן שניתן לאבחנה באמצעות ביופסיה, אך יש כמה סוגים של בדיקות, חלקן מדוייקות פחות, חלקן יותר.

 

מהי ביופסיית היתוך ומה היתרונות שלה?

עד לא מזמן, היו מבצעים רק ביופסיה רגילה באמצעות טכנולוגיית אולטרסאונד. בדיקה זו מאפשר לבצע דגימה של כמה אזורים שונים, חלקם קרובים וחלקם רחוקים מהערמונית. בדיקה זו במידה רבה מסתמכת על סיכויים, על הסתברויות ולכן היא לא מדוייקת במאת האחוזים. לעומת זאת, ביופסיית היתוך מבוססת גם על טכנולוגיית אולטרסאונד וגם על MRI. למעשה, ההבדל בין ביופסיה רגילה לבין החדשני היא בעצם היותה מבוססת על שתי טכנולוגיות. הבדיקה מתבצעת באמצעות מכשיר מיוחד המשלב את שתי השיטות הללו וכך אין יותר צורך לבצע דגימה שהיא עיוורת, אלא אפשר לדעת היכן בדיוק כדאי לדגום וכך להבין את המיקום המדויק של הגידול. לשיטת דגימה זו כמה יתרונות מרכזיים. קודם כל  רמת החשיפה לזיהומים נמוכה מאוד. שנית כל הבדיקה כאמור מאפשרת להגיע לרמות דיוק סופר גבוהות וכך ניתן יהיה להתאים עבור החולה תכנית טיפול מדוייקת המתאימה לו.

מתי מומלץ לבצע את הבדיקה של סרטן הערמונית לטיפול חדשני?

את הבדיקה כדאי לבצע לקראת גיל 40, אלא אם כן יש רקע גנטי או בדיקות לקויות שמעלות את החשד או מגדילות את הסיכוי למחלה. לפני שמבצעים ביופסיה, לא משנה מאיזה סוג, נהוג לבצע בדיקות מעבדה ורק אם יש צורך עוברים לשלב הביופסיה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר