איטום חדירות מים במבנים – יש לזה פתרון

ניווט מהיר

מים הם אולי משאב החיים החשוב והחיוני לנו בני האדם, אך כשמדובר בדירות, בתים פרטיים ובתי עסק הם יכולים להוביל לנזק בלתי הגיוני. לא פעם אנו רואים בחדשות כיצד המים שחדרו למבנה הובילו להצפות, לפגיעה ברכוש ואפילו באדם. יש חשיבות אדירה לאיטום חדירות מים במבנים. האיטום מתבצע הן בתהליך בניית היסודות, דרך ביצוע ויישום מערכות איטום במרתף, בקירות החיצוניים והפנימיים, בעליית הגג ועד לגג עצמו. ברגע שתהליך האיטום במבנה מתבצע בצורה מתוכננת, יסודית ויעילה, כך הסיכוי שמים יחדרו למבנה שלנו פוחת והסיכוי שהמבנה יישמר לאורך זמן עולה.

איטום חדירות מים במבנים

כיצד מתמודדים עם בעיות איטום חדירות מים במבנים?

נזילות, פיצוצי מים והצפות יכולים להיגרם מאינספור סיבות וכאשר סימני המים מופיעים כמו ריח של טחב, עובש, קירות מתפוררים, לחות בקירות או שינוי צבע המרצפות, זה הזמן לפעול. בראש ובראשונה עלינו לפנות למומחה באיתור חדירות מים. זה יכול להיות מומחים בשיקום מבנים, אינסטלטור שיש לו את הידע והניסיון הדרוש, או חברה מקצועית לאיתור נזילות מים. התהליך נעשה באמצעות מכשור מיוחד, בהתאם לסוג ומורכבות הבעיה, כמו מצלמת סיב אופטית, מצלמה תרמית או גילוי נזילות באמצעות גז או סאונד.

מכשור זה עוזר לנו לחסוך זמן יקר ולהימנע מהרס של קירות או מרצפות. זאת משום שהוא מזהה את מיקום הנזילה או הבעיה באופן מדויק, לפי כל מיני נתונים כשינויי צבע במצלמה או סאונד. לאחר שהבנו מאיפה מגיעה הנזילה, זהו הזמן להבין מהי בדיוק הבעיה. פעמים רבות מדובר בכשלים במערכת האיטום, למשל בעיה בגג, בחלון או בחללים רטובים כמו חדר האמבטיה. לאחר מכן, יש לקבוע תכנית לטיפול ותיקון הנזילה, במטרה למנוע חדירה ממושכת של מים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:
איטום חדירות מים במבנים

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר