איבדתם את התשוקה? כל מה שצריך לדעת על חשק מיני ירוד

ניווט מהיר

ממחקרים עולה כי אנשים המקיימים יחסי מין באופן קבוע, הם אנשים שמחים יותר, מסופקים יותר, רגועים יותר וגם בריאים יותר. יחד עם זאת, אפילו זוגות הנהנים מיחסי מין בריאים, מגוונים ופוריים, חווים מעת לעת משברים. יש כל מיני סיבות שיכולות להוביל למצב של חשק מיני ירוד. למעשה, קיים קשר ישיר וחזק בין מצב הרוח שלנו לבין רמת חשק המיני. כלומר, אם עוברת עלינו תקופה קשה או יום מבאס, סביר להניח שבאותו ערב, פחות נרצה לקיים יחסים. לעומת זאת, אם עוברת עלינו תקופה מדהימה ואנחנו מרגישים בעננים או חוזרים הביתה אחרי יום מדהים, יכול מאוד להיות שזה יעשה לנו חשק.

 

חשק מיני אצל גברים

בשונה מאצל נשים, אצלן קיים גם קשר ישיר בין שינויים הורמונליים לבין ירידה בחשק המיני, אצל גברים, חוסר בחשק מיני יכול להיגרם גם כתוצאה מאין אונות או שפיכה מוקדמת. אם עוסקים בנושא שפיכה מוקדמת, סיבות שגורמות לזה וחוסר יכולת להגיע לזקפה מגלים שהרבה פעמים זה פשוט נוצר כתוצאה מלחץ או בשל חוויה מסוימת שאותו נער או גבר עברו.

 

בזמן הריון ואחרי לידה

בתקופה זו הגוף חווה שינויים הורמונליים רבים באופן קיצוני. בנוסף לזה, חוסר בשעות שינה והלחץ שמלווה אמהות ואבות רבים מוביל לכך שתהיה ירידה משמעותית גם בתדירות של קיום היחסים וגם בטיב שלהם. אם את אחרי לידה חשוב שתדעי שניתן לקיים יחסים רק אחרי ביקור אצל רופא נשים שההמלצה היא להמתין בממוצע 6 שבועות, עד שהאזור מחלים לחלוטין. נשים רבות מדווחות כי רק אחרי שעברה שנה מהלידה, החשק המיני חזר. נשים רבות בטוחות כי בשל העובדה שהן מיניקות, הן מוגנות מהתעברות נוספת, אך אין זה נכון ובדיוק להיפך. בתקופה זו, בסמוך ללידה האישה היא הכי פוריה ולכן אם אתם לא רוצים תינוק נוסף ממש בקרוב, השתמשו באמצעי מניעה.

 

כשלא מרגישים טוב זה פוגע גם ביחסים האינטימיים

שחולים, שמשהו כואב, סובלים מדלקת או אפילו אחרי ניתוח, יש ירידה בחשק המיני. בזמן שאנחנו לא מרגישים טוב וזה לא משנה מה הסיבה, אנחנו מרגישים שהגוף שלנו פשוט לא מסוגל לנוע, בטח שלא לגרום למישהו או לעצמנו לעונג. בנוסף, פעמים רבות מצב פיזי זה יוביל גם לתחושה של עצבות, דכדוך, תשישות ואפילו ייאוש. זה הזמן לאפשר לגוף לנוח, לצבור כוחות ולטפל בעצמכם. מה שכן אפשר לעשות זה לשלב מגע והרבה ממנו, משום שהם הוא משחרר הורמונים המסייעים בהעלאת מצב הרוח ומאפשרים לנו להתחבר מחדש לגוף שלנו.

סיבות נוספות לחשק מיני ירוד אצל גברים

 • ירידה בהורמונים מסוימים.
 • לידה- גברים רבים חשים חרדה אחרי לידה והופכים סגורים ומנותקים.
 • מחסור במינרלים וויטמינים מסוימים.
 • חרדת ביצוע- בושה ופחד הרבה פעמים מנהלים גברים במיטה.
 • ”הענשה“ – יש גברים שחושבים שהם יכולים להעניש את בנות הזוג שלהם שהם מרגישים בכך צורך.
 • נטילת תרופות מסוימות.
 • סטרס, לחץ, עייפות

 

סיבות נוספות לחשק מיני ירוד אצל נשים

 • גיל המעבר
 • נטילת תרופות מסוימות.
 • חוסר במינרלים או ויטמינים מסוימים.
 • סטרס, לחץ, עייפות…

 

לסיכום, יש תקופות שאנחנו מרגישים עלייה בחשק המיני ויש תקופות שפחות. אם מדובר בתקופה ממושכת והזמן מרגיש לכם חריג, כן כדאי להבין מאיפה זה מגיע, למה זה קורה ואם צריך לפנות לטיפול מיני או טיפול רגשי מתאים. כמובן שיש כל מיני דברים שיכולים לעזור בהעלאת החשק המיני כמו צעצועים מסוגים שונים, תקשורת טובה יותר ואפילו פורנו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר