זהירות, יונה! האם יונים מסוכנות לבריאות האדם?

ניווט מהיר

יונים מסוכנות לבריאות? אמנם היונים אהודות עלינו בני האדם ואפילו מסמלות שלום, אך כשמסתכלים עליהן בזכוכית מגדלת מגלים שהן יכולות לגרום ללא מעט צרות ולנזקים של ממש. אז לפני שאתם מפזרים ליונים פירורי לחם על אדן החלון שלכם, כדאי שתכירו את הסכנות שהן מביאות איתן.

 

אז פרט לכך שהן מלכלכות לנו את הכביסה וגורמות ללא מעט רעש הן גם מביאות איתן לא מעט מחלות כמו למשל דררת המכונה גם – פטיסקוזיס הנחשבת למחלה הנוצרת על ידי חיידק תוך תאי. מחלה זו עוברת לבני אדם או במגע ישיר עם יונה נגועה או על ידי נשימה של לשלשת מזוהמת. מחלה נוסף נוצרת על ידי חיידקי סלמונלה המכונה פאראטיפוס ויכולה להוביל לדלקות פרקים ושלשולים קשים מאוד. אלו הן רק חלק מהמחלות שיונים יכולות להעביר והן גם לרוב נגועות בטפילים כמו כינים וקרציות.

יונים מסוכנות לבריאות? הרחיקו אותן

ככל שהשנים עוברות מתפתחים עוד ועוד חידושים המסייעים בנושא הרחקת יונים. חלק מהשיטות יעילות יותר, חלקן פחות. רוב האנשים בישראל בוחרים להרחיק את היונים בדרכים הומניות במטרה שלא לפגוע בהן. שיטה אחת נעשית באמצעות הנחת דוקרנים במקומות אסטרטגיים בהם היונים נוהגות לקנן. תפקידו של מרחיק היונים או המדביר הוא למפות את האזורים בהם יש סכנה לקינון יונים וכך בעצם להניח את הדוקרנים במקומות אסטרטגיים. שיטה נוספת לגירוש יונים היא באמצעות רשתות והיא מתאימה בעיקר לבתים פרטיים והיא לא תמיד הכי יעילה. ניתן גם להרחיק יונים באמצעות הדברה אלקטרונית. בשיטה זו מניחים מכשיר באזורים שבהם היונים מקננות ואז באמצעות אנרגיה חשמלית או באמצעות תדרים שיונים שומעות הן פשוט מתרחקות מאותו האזור ולא חוזרות לשם.

בכל מקרה של התלבטות וקבלת יעוץ, כמובן חשוב למצוא בעל מקצוע מנוסה וותיק בתחומו, לאחר קבלת חוות דעת והמלצות!

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר