שמים לזה סוף: פתרונות חדשניים בסילוק יונים

ניווט מהיר

הרחקת יונים הוא תחום השייך לעולם ההדברה. יחד עם זאת, לא נהוג לבצע הדברת יונים באמצעות ריסוס או פיזור רעל; זאת בשונה ממזיקים אחרים כמו יתושים, עכברים וטרמיטים למשל. רעל זה גורם להרג של מזיקים וחרקים אחרים, אשר יובילו לחוסר איזון אקולוגי ופגיעה בסביבה. לכן, היום יש כל מיני פתרונות חדשניים לסילוק יונים, שמטרתם להרחיק את היונים ולא לפגוע בהן.

סילוק יונים

מדוע ואיך לבצע סילוק יונים?

יונים מסוכנות לבריאות משום שהן מביאות איתן קשת רחבה של מחלות זיהומיות, חיידקיות וכאלה שמקורן בבקטריות. אותן מחלות יכולות להוביל למגוון תסמינים ולעיתים אפילו למוות. בנוסף, הן מרעישות, מלכלכות וגורמות לנו להשכים בשעה מוקדמת בבוקר, משהו שלא כולנו מחבבים כל כך.
יש כמה דרכים עיקריות לבצע הרחקת יונים:

  1. קפיץ או רשת – פתרונות אלו עובדים על העיקרון שיונים מחפשות אחר מקום יציב ובטוח כדי לעמוד – וכמובן כדי לקנן בו. יש בשוק מגוון של פתרונות: קפיץ מקפיץ, דוקרנים עשויים מפלסטיק או אלומיניום ורשתות יונים ממגוון חומרים, הגורמים למשטח לזוז ולהפוך לפחות יציב. כך, למעשה, היונים נמנעות מלנוח עליו.
  2. סגירת כניסה – יונים אוהבות מקומות שהם צרים, חשוכים והומים. הן נכנסות בעיקר למסתורי כביסה ומחפשות את הרווח שנוצר ברעפים. סגירת הכניסה עוזרת למנוע כניסה של היונים לאותם אזורים.
  3. אויבים – האויבים של היונים בטבע הם העורב, הבז והנץ. אם נציב דחלילים של העופות האלה – זה יכול לגרום ליונים לפחד. לכן, הן עוברות למקום אחר. גם הצבת דחליל של יונה מקננת מונעת מיונים אחרות לבוא לקנן. שיטה זו יעילה, אך לא בכל מקום.

לכל פתרון שתבחרו, יש לפנות אל בעל מקצוע מומחה. הוא יידע להמליץ על מה כדאי לבצע, ואיך.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:
סילוק יונים

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר