תסמונות נפוצות בילודים – מה חשוב לדעת?

ניווט מהיר

תסמונות ומחות אצל ילודים

כאשר יש לכם ילד שזה עתה נולד, זה מלחיץ ומפחיד מאוד כשילודים בגיל זה סובלים תסמינים מלחיצים או ממחלות שונות. למעשה, ישנן תסמונות נפוצות בילודים רבות, ומדובר בתסמונות ובמחלות אשר לעתים קרובות ורבות לא יופיעו כלל אצל בני אדם מבוגר, שמא הם יופיעו אצל בני אדם אך בעצימות נמוכה יותר או באופן שונה לגמרי. ועל כן, עליכם כהורים לילודים צעירים לדעת כמה שיותר בנושא על מנת לדעת לטפל ולשלוט בדבר זה בצורה מרבית. עליכם לדעת – אילו מחלות ותסמינים הינם נפוצים אצל ילודים ותינוקות? מה עלינו לעשות כאשר יש לתינוק חום גבוה? באיזה מצב עלינו לעזוב את הכל ולפנות לרופא? וכיצד אנחנו יכולים לבחור את רופא הילדים המתאים ביותר? מבין התסמונות והמחלות המוכרות ביותר אצל ילודים, ניתן למצוא – אסתמה של העור, תסמונת טורט, תסמונת דאון, ועוד…

 

על אסתמה של העור בתור מחלת ילודים נפוצה

אסתמה של העור, או אטופיק דרמטיטיס בלועזית, הינה מחלה כרונית בעור, אשר מתאפיינת בין היתר בתסמינים של יבשושיות, גיורדים חזקים ועזים, ודלקות מקומיות באיברים שונים. מחלה זו מתגלה ברוב במקרים אצל תינוקות ואצל ילודים, בשנה הראשונה לחיים שלהם, אך לעתים קרובות גם אצל בני נוער או אצל מתבגרים. העמותה הישראלית לאטופיק דרמטיטיס מהווה קהילה גדולה בארץ אשר עוזרת למתמודדים עם המחלה ולמשפחות של המתמודדים עם המחלה. עמותה זו שמה לעצמה מטרה לייצר גשר המחבר בין החולה או המשפחות של החולים במחלה זו לבין המידע הרפואי הרב שקיים בנושא, וכן לבנות ולעזור למטופלים לבנות את תהליך ההחלמה הטוב ביותר והמתאים עבורו. תינוקות, פעוטות וילדים הסובלים מאסטמה של העור לרוב יחוו גרד קיצוני בעור שלהם, עור יבש, תסמיני אלרגניים וחוסר נוחות. יש מגוון רב של דרכי טיפול ומניעה אותם שווה לאמץ.

 

תסמונות נוירוגנטיות אצל ילודים ותינוקות

תסמונת נוירוגנטית הינה מחלה או תסמונת אשר פוגעת במערכת העצבים המרכזית שלנו בעקבות מוטציות גנטיות שונות. מדובר בתסמונות מגוונות ונבדלות באופי שלהן, אך במרבית המקרים מדובר במחלות בעלות תסמינים אשר מופיעים אצל חולים במחלות אלה כבר מהלידה, ובמקרים רבים למרבה הצער חלות אלה גורמות לפגיעות רציניות וחמורות במהלך החיים של האדם שחולה בהם, ובסופו של דבר מקטין את תוחלת החיים של האנשים שחולים בהם ביחס לאוכלוסייה.
בשל העובדה שמחלות אלה פוגעות בסופו של דבר במערכת העצבים של הגוף, אזי מחלות אלה באות כביטוח בבעיות שונות כגון – בעיות מוטוריות, שיבושים בראייה, בעיות שונות במערכת העיכול, מחלות קוגנטיביות, ובסופו של דבר, מחלות אלה יכולות להוביל ולהחמיר נזקים מערכתיים רבים בגוף. בין המחלות הנוירוגנטיות הנפוצות אשר מוכרות ובאות לידי ביטוי אצל ילודים ותינוקות רבים ניתן למצוא את התסמונות ואת המחלות הגנטיות הבאות – תסמונת רט, תסמונת דאון, ואת תסמונת אנגלמן. לעתים קרובות ניתן לקבל החלטה להפסיק את ההריון בעקבות גילוי של אחת מהמחלות הללו.  

 

החשיבות של בדיקות גנטיות ובדיקות סקר בזמן ההריון

אין ספק כי מדובר באחד התחומים הכי מתקדמים והכי חשובים. כל אישה בהריון מחוייבת לבצע סדרה של בדיקות, וגם להיות תחת מעקב גנטי קפדני. במידה ומדובר בהריון אותו אתם מתכננים מראש, כדאי לבצע את הבדיקות הגנטיות עבור שני בני הזוג, טרם הכניסה להריון. במידה ונכנסתם להריון לא מתוכנן, כדאי לבצע את הבדיקות תוך כדי ההריון. בדיקות אלה מורידות את הסיכוי ללידת עובר הסובל מתסמונות גנטיות מולדות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר