מה עושים כשצד אחד אוהב יותר? על אהבה נכזבת

ניווט מהיר

בעולם אוטופי ומושלם, אהבה זוגית הייתה מתקיימת תמיד באופן הדדי ושוויוני. אבל בעולם האמיתי, לא כך הם פני הדברים, ובמקרים רבים, צד אחד אוהב, והצד השני? הרבה פחות, אם בכלל. במרבית המקרים הזמן יעלים את הרגשות הקשים של אהבה נכזבת, אך ישנם מקרים בהם אין ברירה מלבד פנייה אל טיפול פסיכולוגי מקצועי. מהם המקרים הנפוצים בגינם אנשים סובלים מהאהבה נכזבת? כיצד יודעים כי אין ברירה מלבד פניה לטיפול? וכיצד הוא מתבצע בדיוק? להלן כל התשובות.

 

אהבה נכזבת – המקרים הנפוצים

במקרים קשים של אהבה נכזבת טיפול פסיכולוגי יכול לעזור וקיימים מספר תרחישים שעלולים לגרום למצב ולצורך הזה:

  1. קשר זוגי הדדי וממושך, אשר בחלוף זמן מה, אהבתו של צד אחד פחתה עד כדי היעלמות מוחלטת.
  2. קשר זוגי קצר, אשר מתחילתו סבל מחוסר איזון (דהיינו, צד אחד רצה מאוד והצד שני "נגרר").
  3. ללא כל קשר מקדים, כאשר הייתה התאהבות של צד אחד, בעוד הצד השני לא מביע כל רצון ועניין.

 

הסיטואציות, אפוא, שונות, אך התסמינים של אהבה נכזבת אשר מצריכה טיפול מקצועי דומים: הצד הפגוע חווה משבר אישי ממושך וממשי, אשר פוגע באספקטים שונים של חייו, כאלו שלא קשורים במישרין לזוגיות (לרבות קריירה, לימודים, חיי חברה, פנאי ומשפחה). כפועל יוצא, כמעט תמיד תתרחש פגיעה מהותית במצב הרוח, נטייה לעצבות, כעס ואף דיכאון קליני חמור. עלולות להתרחש גם תופעות פיזיות של עייפות כרונית, חולשה, חוסר תיאבון ועוד. במקרי קיצון, מתעוררות מחשבות בעלות רקע אלים כלפי מושא האהבה הנכזבת או כלפי צד שלישי.

כיצד טיפול פסיכולוגי יכול לעזור?

הפתרון לרגשות קשים של אהבה נכזבת אשר אינם נעלמים עם הזמן הוא כאמור פנייה לטיפול פסיכולוגי מקצועי. במהלך הטיפול יערוך המטפל היכרות עומק עם המטופל, לרבות רקע אישי, משפחתי וזוגי. המטפל גם ינסה לקבל כמה שיותר מידע לגבי סוג הקשר עם האהבה המדוברת, החל משלביה הראשוניים ועד לסיומה או למצבה הנוכחי. מידע זה יאפשר למטפל לנתח יחד עם המטופל את הסיבות לרגשות הקשים ובהתאם לזאת להבין מהו הטיפול הנכון, שיכול להגיע מהפן החברתי, ההתנהגותי-רגשי, הקוגניטיבי או אחר.

 

לרוב, טיפול פסיכולוגי בין כמה שבועות עד חודשים, יאפשר למטופל להעלים את הרגשות הקשים, לקבל כלים שיאפשרו לו להתמודד טוב יותר בקשרים עתידיים ואף למנוע מצב של הימנעות לחלוטין מקשרים, בשל הטראומה שחווה ואיבוד האמון. חשים שאינכם מסוגלים להתמודד עם שברון הלב שלכם? אין סיבה שתסבלו, פנו עוד היום לטיפול.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר