סטארטאפ חדשים 2020- חדשנות בחברות הזנק

ניווט מהיר

חדשנות היא מילת המפתח בעולם הסטארטאפים, בישראל ובכלל. החדשנות מספקת להם את היתרון העסקי ומבליטה אותם על רקע התחרות העזה. מה מוביל את אותם סטארטאפ חדשים 2020?

 

לא תנסה לא תדע

רעיונות לא חסר. לאינספור אנשים יש רעיונות טובים ולחלקם, קלסרים שמלאים בשרטוטים ושרבוטי רעיונות מסוגים שונים. רבים מהם שומעים הצעות בנוסח "למה שלא תעשה עם זה משהו?" "אולי תפתח סטארטאפ?" ואכן, חלקם לבסוף "עושה עם זה משהו". הנקודה היא, שיש הרבה יותר רעיונות שלא עושים איתם דבר, מאשר יזמים שמעזים ומקדמים רעיונות בפועל. דרושה לשם כך לא מעט העזה למעשה, מאחר שמדובר תמיד בסיכון. רעיון עשוי להראות מצוין על הנייר, אבל ליפול מבחינת הצלחה עסקית, בגלל אינספור סיבות שלא חשבתם עליהם בכלל בהתחלה. מצד שני, אם לא מנסים, אף פעם לא יודעים באמת אם הרעיון טוב או לא. לא ניתן לקדם יזמות, תוך ביטול מלא של היבט הסיכון שכרוך בכך. יזמים אחדים, שהם מה שנקרא "יזמים סדרתיים", אף נכנסים לכמה יוזמות כאלה, אחת אחרי השניה. נתנאל דוידי, למשל.

רמות שונות של חדשנות

ביוזמות של סטארטאפ חדשים 2020 ובכלל, עשויות להיות רמות שונות של חדשנות. ייתכן שמדובר בתחום ידוע ומבוסס, אשר אדם שעבד בו מצא איזה רעיון טוב לשיפור טכני קטן. השיפור לא דרמטי מבחינת חדשנות, אבל מאחר שהוא (נאמר לצורך הדוגמה) עשוי לחסוך ליצרני שבבים לא מעט בתהליך ייצור מסוים, משתלם לפתח את העניין. מצד שני, זו עשויה להיות חדשנות ברמה גבוהה מאוד, מבחינה זו שהיא ממש פותחת תחום חדש בפני עצמו. כלומר יוצרת סוג מוצר שלא נראה עד כה. "הקוביה ההונגרית" הייתה חידוש בתחום הצעצועים (או הפאזלים), אשר ממחיש יצירת "משהו" מיוחד בפני עצמו. חדשנות מסוג כזה, מושכת תשומת לב רבה וזה הוא נכס שיווקי חשוב.

 

אתגרים שלא נגמרים

ניתן היה לחשוב, שהדברים שדורשים פתרון (וסטארטאפים מביאים לשוק), יצטמצמו עם הזמן. לא זה המצב. אולי להיפך. תחום פתרונות האבטחה למשל, לא מפסיק להתפתח וליצור אתגרים חדשים. כדוגמה אחת – התקני "האינטרנט של הדברים" (IoT או Internet of Things) הופכים בהדרגה למשוכללים יותר ויותר. התחכום הגובר הזה, גם בלית ברירה פותח פרצות שונות לתקיפה נגדם. מומחי אבטחה וגם מי שעוסק בתחום של שיווק באינטרנט לעסקים קטנים וגדולים, מנסים למצוא לכך פתרונות, אך התוקפים לומדים את הפתרונות ומשכללים את התקיפות וכן הלאה. ב"מרוץ החימוש" הזה, יש חשיבות מיוחדת להבנה ברורה של הפרצות וליכולת לתת מענה רחב ויסודי. לכך מתווסף האתגר הגדול, של מתן מענה למה שעדיין לא ידוע.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר