גרירת משכנתא – מתי כדאי לגרור מדירה קיימת לדירה חדשה?

ניווט מהיר

אם בחרתם לשדרג את הבית או הדירה שלכם ולעבור למקום אחר או לדירה גדולה יותר, עליכם להסיר את המשכנתא הקיימת או לבצע מהלך שנקרא גרירת משכנתא. תהליך זה רלוונטי בעיקר עבור מי שמעוניין למכור את הנכס הקיים שברשותו. בעיקרון יש כמה אפשרויות, כולן מושפעות מהסכום שנשאר לכם לשלם בגין ההלוואה שכבר לקחתם ומהתנאים שלה.

 

גרירת משכנתא קיימת לדירה החדש או גרירה לפיקדון

בשונה מלקיחת משכנתא הפוכה, שמדובר בגרירת משכנתא ניתן למעשה להעביר את ההלוואה מהנכס הישן לנכס החדש. בחירה זו למעשה תאפשר לכם לשמור על התנאים שכבר יש לכם ללא כל שינוי. כלומר, תוכלו לשמור על ההלוואה שלכם באותו בנק, באותו מסלול, עם אותה ריבית וכדומה. בהלוואות זכאות, יכול להיות שמשרד הבינוי והשיכון יחייב אתכם לשנות את התנאים של ההלוואה. בנוסף, ניתן תמיד לנסות להגיש בקשה למשכנתא נוספת כדי לרכוש את הדירה החדשה שלכם, במידה ויש לכם את האפשרות.

גרירה לערבות בנקאית או פיקדון

במידה ויש לכם קונה שמעוניין לקנות את הדירה, אבל עדיין לכם אין דירה חדשה לעבור אליה, תצטרכו לעבור סוג של שלב ביניים עד לשלב שבו תוכלו לגרור את המשכנתא לנכס החדש. יש בנקים שמאפשרים לגרור את המשכנתא הקיימת כנגד פיקדון שיתנהל אל מול הבנק בתהליך של הגרירה. בנוסף, במידה ואתם מעוניינים לפנות לבנק אחר, תוכלו להעביר את המשכנתא נגד ערבות בנקאית או נגד פיקדון.

 

בכל אופן, בין אם אתם מעוניינים לגרור משכנתא קיימת ובין אם לקחת הלוואה חדשה, שווה להיעזר במומחים ולהתייעץ עם יועץ משכנתאות לגבי התהליך כדי שלא תשלמו סתם כספים מיותרים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר