באיזו מידה ייעוץ משכנתאות חשוב לקבלת תנאים טובים למשכנתא? 

ניווט מהיר

אתם יכולים לקבוע פגישה בבנק למשכנתאות ולראות האם הבנק מוכן לתת לכם משכנתא ובאילו תנאים לקבלת משכנתא. כל זאת, גם בלי ייעוץ של מומחה מטעמכם. אך זה לא משתלם! משכנתא היא צעד כלכלי חשוב מדי, מכדי שלא להיערך עבורו כראוי. עלויות הייעוץ במקרה זה, מזעריות ביחס לתועלת האפשרית מהייעוץ, כולל התועלת הכספית. כמובן, עמידה בתנאי קבלת משכנתא היא היבט קריטי וראשוני של לקיחת משכנתא. ייעוץ חשוב במיוחד כשיש דברים שמפריעים לכך, אם כי לא רק. יועץ מנוסה כמו יועץ משכנתא צחי גרוסמן יכיר היבטים רבים, שאתם אולי לא מודעים להם. למשל האופן שבו עברת בנייה (כגון דירה שמחולקת באופן לא מורשה) עשויה להפריע לבנק. 

 

האם תנאים לקבלת משכנתא מתבטאים במצבים נוספים?

מעבר לתסריט הרגיל של לקיחת משכנתא, התנאים השונים לכך עולים לדיון במצבים ובהקשרים רבים נוספים. אלה כמה דוגמאות שימחישו זאת: מיחזור משכנתא הוא מצב מיוחד עם דרישות מיוחדות משלו. כך גם ביצוע שינוי במשכנתא קיימת, כגון מיחזור של מסלול אחד בלבד במשכנתא. כך גם לגבי גרירת משכנתא או לגבי האפשרות המיוחדת שמכונה משכנתא הפוכה. עשוי להיות גם הבדל, בין משכנתא ראשונה שלוקחים לבין משכנתאות נוספות בהמשך. הבנק עשוי לראות מי שכבר בעלי משכנתא מזה זמן רב ומחזירים אותה באופן יציב כאמינים יותר ולתת להם משכנתא נוספת יותר בקלות. ישנה גם השאלה של מטרת ההלוואה, שגם היא עשויה להשפיע על תנאי קבלתה. למשל רכישת חנות למטרה עסקית.   

 

מה לגבי מחשבונים או סימולטורים לנושא זה?

יש מחשבונים או סימולטורים, אשר מאפשרים לבצע בדיקת זכאות למשכנתא. מחשבונים אלה מוגבלים למדי מכמה היבטים ולכן מומלץ שלא להסתמך עליהם. ראשית, הם לא לוקחים בחשבון כמה נקודות קריטיות ואישיות בהקשר תנאים לקבלת משכנתא, כגון אינדיקציות לגבי יכולתכם להחזיר את ההלוואה. הם גם מוגבלים לרוב בתוצאות שהם יספקו. למשל מחשבון שבו מזינים עלות נכס והון עצמי והמחשבון יעריך את ההחזר החודשי שיידרש מכם. זה נחמד ואולי קצת שימושי, אבל הדברים בשטח מורכבים הרבה יותר. כמו כן, באתר משרד הבינוי והשיכון תמצאו "מחשבון לחישוב ניקוד וגובה ההלוואה לדיור (משכנתא)". מחשבון ספציפי זה, מתייחס לסיוע המיוחד שמשרד הבינוי והשיכון מציע.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר