עיצוב מכשור רפואי – מה מיוחד בתהליך?

ניווט מהיר

בדומה לצורה שבה כל העולם מתפתח ומשתנה, כך גם בעולם של מוצרים רפואיים. מוצרים רפואיים לאורך ההיסטוריה, הלכו והשתדרגו, ומאז ומתמיד המטרה של מפתחי המוצרים החדשים בעולם הרפואה הייתה מטרה זהה – לשדרג את היכולות הרפואיות הקיימות, להקל על שיטות עבודה של רופאים, ועל תהליך הטיפול של המטופלים. כדי לפתח ולייצר מוצרים רפואיים חדשים, מבצעים תהליך אשר נקרא – עיצוב מכשור רפואי. בשורות הקרובות, ריכזנו לכם מידע מרתק על עיצוב מכשור רפואי, מידע שיסייע לכם להבין מה מייחד את עיצוב המכשור הרפואי בהשוואה לעיצוב של מוצרים אחרים.

מה ההבדל בין עיצוב מכשור רפואי לבין עיצוב של כל מכשיר אחר?

לפתח מוצר רפואי זה אחד הדברים המורכבים ביותר בעולם כיום, ולמעשה, מדובר על תהליך כל כך הרבה יותר מורכב מפיתוח של מוצר כמעט בכל תחום אחר בחיים שלנו. כדי לפתח מכשור רפואי, לא מספיק לפנות לשירות של סטודיו לעיצוב תעשייתי, ומדובר על תהליך מורכז שכולל מיומנות וניסיון רבים מאוד. הקטע הוא – שמוצרים רפואיים הם מוצרים אשר משליכים באופן ישיר על חיי אדם ועל המצב הבריאותי של בני אדם, ולכן – מדובר על סוגיה מורכבת הרבה ביותר.

אין מקום לטעויות כאשר מדובר על עיצוב של מכשור רפואי מתקדם

כאשר מדובר על חיי אדם – אין מקום לטעויות. התקנים של מכוני הרפואה השונים בעולם הם תקנים מחמירים, ועל כל מוצר רפואי חדש שמגיח לעולם, מתבצעים מאות ואלפי בדיקות, ניסיונות, וכיוצא בזאת – כולם במטרה לוודא כי כל המוצרים השונים שמתווספים בתחום הרפואה, הם מוצרים אשר בטוחים לשימוש במטופלים במאת האחוזים.

מהם השלבים השונים בתהליך?

בראש ובראשונה, המכשיר או המוצר הרפואי שלנו, חייב לתת מענה לצורך. יש היום כל כך הרבה סוגים של מכשירים רפואיים שכביכול אמורים לעזור לנו במגוון של מצבים ולשפר את איכות החיים של המטופלים. יחד עם זאת, התחרות בתחום זה מאוד גדולה, ולכן התפקיד שלנו, הוא קודם כל לפני שמתחילים בתהליכי פיתוח כאלה או אחרים הוא ללמוד את השוק, להכיר את המתחרים וכמובן להכיר את קהלי היעד שלנו. לאחר מכן, עלינו לחשוב על רעיון, על מענה מדויק לצורך ולתת את המענה הזה בצורה הכי מקצועית שיש. בשלבים הבאים נחקור את קהל היעד שלנו נבין את הצרכים שלו ונחשוב באיזו דרך המוצר שלנו יתן מענה לאותם צרכים. לאחר מכן נבחר חברה מקצועית שתלמד את התחום ביחד איתנו, עדיפות לחברה המתמחה בפיתוח מוצרים מהתחום הרפואי. נחשוב על החומרים מהם הכי כדאי לייצר את המוצר ומשם נתקדם שלב אחר שלב בתהליך.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר