אובדן כושר עבודה – כל המידע החשוב שאתם צריכים לדעת

ניווט מהיר

דיני עבודה אלו בעצם דינים אשר עוסקים בעיקר בנושא של הסדרת מערכת היחסים בין עובדים לבין המעסיק שלהם. בין היתר, במסגרת דיני עבודה מוסדרים גם נושאים כדוגמת זכויות סוציאליות המגיעות לעובד – זכויות כמו ימי מחלה, ימי חופשה, שכר מינימום, דמי הבראה ועוד. אחד הנושאים עליהם דנים הכי הרבה במסגרת דיני עבודה הוא הנושא של אובדן כושר עבודה, כלומר הנושא של מקרים בהם עובד נפגע תוך כדי ביצוע עובדתו, בשל סיכונים שונים הכרוכים במקום העבודה שלו או לסירוגין, בדרך מהבית למקום העבודה או בחזור. אז מה עושים במקרים אלו, מהן הזכויות של העובדים במקרים שכאלו ומה עוד עליכם לדעת על נושא זה? בכתבה זו תוכלו למצוא כל מה שתצטרכו לדעת על אובדן כושר עבודה וכל היוצא בכך.

 

מהו אובדן כושר עבודה?

לפני שתחפשו אחר עורך דין שיוכל לסייע לכם כפי שתוכלו לעשות בעת ביקור באתר www.tomerliner.co.il, הרי שעליכם להבין קודם לכן בדיוק מהו אובדן כושר עבודה. למעשה, מדובר על מצב שעשוי להתרחש בשל מספר סיבות שונות, לרבות בעקבות תאונת עבודה, אם כי חשוב לציין שהדבר יכול להתרחש גם במקרים של מחלה או לסירוגין, תאונה שאינה קשורה במהותה למקום העבודה. במקרים כאלו, אדם נפגע בצורה שאינה מאפשרת לו להמשיך לעבוד כפי שנהג בעבר, כאשר יש מצבים בהם המצב הנוכחי הוא לצמיתות ואילו במצבים אחרים מדובר על מציאות זמנית. בכל מקרה, הרי שיכולתו של העבוד להשתכר ולהתפרנס נפגעת באופן משמעותי – כך שיהיה צורך להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה בתחום על מנת לדרוש פיצויים שיאפשרו לאדם המתון במצבים האלו להתמודד עם שגרת החיים החדשה שלו.

 

מה עושים במקרים בהם יש צורך בתביעה?

אם חלילה הגעתם למצב בו אין מנוס מהגשת תביעת ביטוח אובדן כושר עבודה, עליכם לדעת כי כדאי שתעשו זאת מהר ככל הניתן, ליתר דיוק – לא יותר משלושה חודשים מחלוף האירוע בגינו איבדתם את יכולת העבודה שלכם. כמו כן, חשוב לציין כי עליכם להצטייד בכל המסמכים הרלוונטים הדרושים שמתעדים את המצב הנוכחי שלכם. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר