שדרוג מטבח – מישן לחדש 

ניווט מהיר

דמיינו לכם את המצב הבא: המטבח שלכם כבר מרגיש לכם ישן ולא יפה, אבל הוא עדיין עובד ומצבו בסך הכל טוב. מתחברים למצב ולא צריכים לדמיין? אם כן, יכול להיות שאתם בדיוק חושבים על שיפוץ המטבח שלכם, ואם לא – אולי כדאי לכם. שדרוג מטבח קיים יכול לעשות פלאים לכל הבית וכמובן לשנות לגמרי את מה שאתם מרגישים כשאתם נכנסים למטבח שלכם. אם תהליך שדרוג המטבח מעניין אתכם, הכתבה הבאה היא בדיוק בשבילכם. 

לקוחות רבים מגיעים לחברות מטבחים אבל לא בטוחים שמה שהם רוצים זה מטבח חדש לגמרי. לפעמים כל מה שצריך כדי להרגיש את השינוי המבורך והמרענן זה לטפל בכמה פרטים או אלמנטים במטבח, ואין הכרח לקנות מטבח חדש מאפס. הפעם, באנו לספר לכם על התהליך, ואיך אפשר להשיג מטבחים מיוחדים בלי לקנות מטבח חדש לגמרי. 

 

מתי כדאי לשדרג את המטבח?

בגדול, התשובה לשאלה הזו היא "כשמתחשק". אין איזה כלל ברור וקבוע לגבי מתי המטבח צריך ריענון או שדרוג. אם לקניית מטבח יש בדרך כלל הצדקה ברורה – המטבח התבלה, השימוש בו כבר לא מתאים לצרכי המשפחה, הוא כבר התיישן מאוד – כשמדובר בשדרוג, זה לא כל כך ברור. לפעמים נבחר לשדרג את המטבח כחלק משיפוץ כללי בבית ורק נוסיף לו כמה נגיעות עיצוביות. לפעמים זה יהיה עיצוב מטבח מחדש מבלי לגעת ביסודות או במבנה, ולפעמים נשמור על חלק מהקיים אבל רק נטפל בחלקים מסוימים מהמטבח שדורשים חידוש. בקיצור, כל מטבח לגופו. 

 

שדרוג מטבח ישן לעומת קניית מטבח חדש

היתרונות של שדרוג המטבח הן האפשרויות לשמור על מה שאתם אוהבים מהמטבח הקיים וגם, במידת האפשר, להשתמש בתשתיות שעדיין תקינות וטובות. לעומת זאת, בניית מטבח מאפס מאפשרת טיפול עמוק ויסודי יותר, אך דורשת תהליך יותר ממושך ועלויות יותר גבוהות. במקרים מסוימים, השיפוץ שיידרש במטבח כל כך משמעותי שכבר שווה לשקול רכישה של מטבח חדש, וחשוב לשים לב לגבול העדין. כמובן שכדאי, לשם כך, להיות מלווים על ידי חברת מטבחים טובה, שאנשי המקצוע שלה ידעו לתת לכם את העצות הנכונות בנושא.

 

נגיעות לשדרוג המטבח – רעיונות

נגיעות יכולות להיות כמה צעדים עיצוביים, שיכולים להסתכם בעבודה קצרה וממוקדת. למשל, כאשר מדובר בשיפוץ מטבחים כפריים, החלפה של פלטות עץ לגוון עץ אחר, אפילו רק בחלק מהמטבח, ייצור ריענון של כל חלל המטבח. גם פרטים קטנים יותר, כמו החלפת ידיות, התקנת מנורות חדשות או החלפת הברזים, יוכלו לספק רעננות קלה למטבח מבלי להידרש לתהליך ממושך ויקר. 

 

שדרוג המטבח על ידי "זריקת צבע"

אז איך לשדרג מטבח ישן? אם קראתם את הסעיף הקודם וחשבתם לעצמכם "זה לא מה שאנחנו צריכים", יש סיכוי שאתם זקוקים לרמונט יותר משמעותי במטבח. למשל, גם אם בעבר אהבתם את הלוק הקלאסי של המטבח הלבן, דרך נפוצה ואהובה לשדרוג יכולה להיות להחליף מטבח לבן לצבעוני, וכאן האפשרויות מגוונות ומרהיבות. כמובן, כאן יש תהליך קצת יותר ממושך, כי חשוב לבחור את הצבעים הנכונים, שיתאימו למה שכבר יש במטבח וגם לטעם האישי שלכם, ובהתאם לכך יש לבצע עבודת נגרות והתקנה.  

 

גורמים המשפיעים על עלויות

שדרוג המטבח יכול לנוע מכמה נגיעות עיצוביות שאפילו לא בהכרח ידרשו מעורבות של חברת מטבחים, כמו החלפת ידיות למגירות או שילוב "כתמי צבע" קטנים על ידי שילוב מכשירי חשמל צבעוניים כמו טוסטר ומכונת קפה, וכלה בהחלפה של דלתות הארונות, השיש, הפלטה של האי וכיו"ב. בהתאם לכך, העלויות של שדרוג מטבח משתנות מאוד ויכולות לנוע בין כמה מאות שקלים לעשרות אלפי שקלים, וכמובן שאין מגבלת מקסימום. כמו בכל תהליך אחר בשיפוץ או שדרוג הבית גם כאן השמים הם הגבול, אבל ככלל, ככל שהשיפוץ נרחב ומעמיק יותר, ככל שתבחרו חומרי גלם נדירים יותר או כאלה שדורשים עיבוד יותר משמעותי – שיפוץ המטבח יהיה תהליך יותר יקר. 

 

לסיכום, שדרוג המטבח הישן יכול להיות תהליך נחמד לריענון אחד החדרים המרכזיים והשימושיים בבית. לא תמיד מדובר במהלך עמוק, ממושך ויקר – לפעמים, בפרט כאשר המטבח הנוכחי הוא במצב טוב, כמה נגיעות עיצוביות יכולות לעשות פלאים. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר