שיפוץ מטבח כולל – המדריך השלם למתחילים

ניווט מהיר

אין ספק כי המטבח הוא אחד החלקים החשובים ביותר בכל בית באשר הוא – מדובר על המקום בו נהנים מארוחה טובה, או לפעמים מסתם כוס קפה לצד המשפחה לפני עוד יום עבודה ארוך. בהתאם לכך, כולם רוצים לעצב את המטבח שלהם בצורה הנכונה, כך שיהיה ניתן להשיג תוצאה רצויה של מטבח נוח, יפה והכי חשוב – פונקציונלי. אולם, לא תמיד פשוט לערוך שיפוץ מטבח בצורה הנכונה – הרי לא כולם יודעים כיצד לעשות זאת נכון ומה חשוב לעשות קודם. ובכן, בדיוק לשם כך אנחנו כאן. במהלך כתבה זו, נסביר לכם כל מה שחשוב לדעת על עריכת שיפוץ מטבח בצורה הנכונה וכל הסובב סביב נושא זה.

 

שיפוץ מטבח כולל או שדרוג "קטן"?

לפני שתחפשו אחר סגנונות מטבח מומלצים אותם תוכלו לשלב כמו למשל מטבח כפרי, הרי שעליכם לדעת האם עדיף עבורכם לערוך שיפוץ מטבח כולל, או שמא שדרוג מינימלי יספיק. למעשה, ההחלטה פה היא עניין אינדיבידואלי, אך היא תלויה גם במספר גורמים, ביניהם ניתן למנות את התקציב שעומד לרשותכם, האמצעים בהם תוכלו להשתמש וכמובן גודל השינוי בו אתם מעוניינים עבור המטבח הביתי שלכם. ניתן להגיד כי שיפוץ מטבח מקיף זו דרך נהדרת "ליצור" מחדש את חלל המטבח ללא פשרות כלל, כך שתתקבל תוצאה של המטבח המושלם עבורכם. אולם, חשוב מאוד לקחת בחשבון כי מטבח מותאם אישית מגיע עם תג מחיר מסוים, ובהתאם לכך, שיפוץ מטבח מקיף בהתאמה אישית עשוי להיות עסק לא זול בכלל. 

 

חשוב מאוד להדגיש

בגלל שאזור המטבח הביתי הוא אזור מורכב למדי, עליכם לנקוט במספר פעולות ספציפית בצורה מוקפדת על מנת שתוכלו לוודא כי תהליך השיפוץ מתבצע בצורה הנכונה ועל הצד הטוב ביותר. במהלך שלב זה, מומלץ מאוד לבסס אזור בישול חלופי שישמש אתכם לתקופת השיפוץ, כאשר מזווה, מחסן עם כיור או אפילו חדר שירות – כולם עשויים להיות אפשרות אלטרנטיבית מעולה לתקופת השיפוץ הקרובה.

 

עבודות אחרי פירוק המטבח

אחרי שפירוק המטבח הסתיים, כעת יגיעו עבודות אותן צריך לבצע לפי סדר מסוים – עבודות פירוק של הריצוף, הבינוי, החשמל והאינטסלציה. חשוב מאוד לציין כי לאחר סיום עבודות כאלו צריך לבצע ריצוף מחדש, אם כי כדאי לדעת כי מומלץ לקבוע את נקודות התשתית בהתאמה למיקום מכשירי החשמל שלכם על מנת שתוכלו להבטיח שימוש נוח ככל הניתן, וכמובן בצורה שתאפשר לכם להתאים את עצמכם גם לשינויים אפשריים בעתיד במידת הצורך.

 

בשורה התחתונה

לא פשוט לשפץ מטבח, וקיימים המון דברים שונים אותם צריך לעשות. בדיוק לשם כך, בכתבה זו החלטנו לתת לכם קצת רקע, ולהסביר לכם מספר דברים שכדאי לדעת בעת בה אנו מדברים על שיפוץ מטבח וכל הסובב סביב נושא זה. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר