פינוי תכולת דירה ישנה – מה עושים עם הענתיקה?

ניווט מהיר

אנשים רבים מתבלבלים בין פינוי תכולת דירות לצורך מעבר דירה, תהליך בו לרוב מסייעות חברות הובלה לבין פינוי דירות לצורך השכרת נכס או מכירה שלו. ישראלים רבים מקבלים בירושה נכס ומעוניינים לפנות אותו או בכדי שיוכלו לעבור אליו בעצמם או בכדי למכור אותו ואין להם לאן להעביר את תכולת הדירה. לתהליך זה יש לפנות לחברה מקצועית המתמחה במכירה והערכת עתיקות וחפצים ישנים.

 פינוי תכולת דירה – איך זה עובד?

קיים קושי די גדול להעריך את השווי ואת רמת הנדירות של חפצי ענתיקה. לכן, מומלץ לפנות לחברה המתמחה בפינוי דירות. אנשי החברה יגיעו לראות את החפצים. השווי נקבע לפי כל מיני קריטריונים כמו רמת הנדירות, כמה הם עתיקים, החומרים מהם הענתיקות עשויים ועוד. יש חברות שמפנות את הדירה כולה בתמורה לחפצים ומשלמות עבור החפצים הרלוונטיים ויש חברות שרק רוכשות את הענתיקות בתמורה לכסף מזומן.

מה זה אומר ענתיקה?

למעשה, ענתיקה הוא שם כולל לכל אותם חפצים בעלי ערך גם בהיבט הסנטימנטלי וגם בהיבט הכספי. מדובר בחפצים ישנים כמו למשל חפצי יודאיקה, פסלים וחפצי אמנות מסוגים שונים, תכשיטים, כדים, שעונים, ריהוט, כלי נגינה עתיקים ואפילו שטרות ישנים של כסף. מדובר בפרטי אספנות יקרי ערך. בטח אתם שואלים את עצמכם מה הסיבה שאנשים רוצים למכור חפצי ענתיקה? אז יש לכך כל מיני סיבות. למשל יש אנשים שלא מתחברים לסגנון הזה מבחינה עיצובית ומעדיפים פריטים מודרניים לביתם ולכן הם רוצים למכור את החפצים הללו כדי לפנות אותם וגם להרוויח קצת מזומנים לכיס. לעומתם, יש אנשים שפשוט אין להם איפה לאחסן את כל הפריטים הללו והם חייבים בתכיפות לפנות את הנכס כמו שתיארנו לעיל.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר