אדריכלות בית קרקע – מאיפה מתחילים?

ניווט מהיר

מזל טוב! הגעתם להחלטה החשובה והמשמעותית לבנות בית פרטי. בשונה מבניית בניינים המכילים יחידות דיור, פרויקט המתבצע על ידי קבלן, שמדובר בבניית בית פרטי אתם הם אלו שאחראים על הפרויקט. אתם היזמים ולכן אתם הם אלה שבוחרים את אנשי המקצוע מולם תעבדו. בחירה זו חשובה כל כך והיא זו שתקבע את טיב הפרויקט, הצלחתו, התהליך וכמובן תשפיע על הגשמת החלום שלכם. יש חשיבות אדירה לבחירת אדריכל האחראי על אדריכלות בית קרקע, מודד מוסמך, קבלן מבצע, בעלי המקצוע הפועלים תחתיו, בשל העובדה שבחירה זו תשפיע ותכריע האם המבנה יבנה לפי התוכניות או שיהיו ליקויי בנייה כמו אחוז גבוה מהבתים הנבנים בישראל.

 

אז מה חשוב לדעת בנושא אדריכלות בית קרקע?

תכנון בית פרטי הוא אולי הפרויקט הכי חשוב בחיים שלכם. הוא לוקח זמן, הרבה זמן, כסף – הרבה מאוד ממנו, היערכות והמון משאבים שלא תמיד אנחנו מודעים לגבי כולם. אחד הדברים הכי חשובים שיכולים לעזור לנו בתהליך הוא הידע שנצליח לרכוש. ככל שתלמדו יותר על תהליך בניית בית פרטי, תבינו אילו אישורים אתם צריכים, כמה כסף צריך בשביל זה, אילו בעלי מקצוע לוקחים חלק בתהליך ומה התפקיד של כל אחד מהם לאורך הדרך, ככה הסיכוי שהפרויקט יוגשם בצורה לה אתם מייחלים עולה.

 

מה התפקיד של האדריכל בפרויקט ואיך כדאי לבחור אותו?

לאדריכל אותו תבחרו תפקיד חשוב, אולי החשוב ביותר. למעשה, האדריכל יושב אתכם במשך שעות ארוכות ומבין איך אתם רוצים שהבית שלכם ייראה, איך אתם חולמים שהוא ירגיש ועל אילו צרכים מדויקים הבית שלכם צריך לתת מענה. הרי קיים הבדל גדול בין תכנון בית פרטי למשפחה בת 8 נפשות לבין תכנון בית פרטי עבור זוג פנסיונרים שחולמים לעבור מהעיר אל הכפר. המטרה של האדריכל היא להגשים את החזון המשפחתי שלכם וזה בא לידי ביטוי במגוון של היבטים: פונקציונליים, עיצוביים, רגשיים ועוד. לכן, יש כמה דברים חשובים שצריך לזכור שבוחרים אדריכל.

  1. מקצועיות ידע וניסיון – חפשו אדריכל דרך המלצות של אנשים שאתם מכירים, נסו להבין מה עבד ומה פחות עבד לאותם אנשים ובדקו האם האדריכל באמת מתאים לכם. בדקו את ההכשרה שהאדריכל עבר ולכו לראות בעיניים שלכם פרויקטים שהוא תכנן.
  2. תקשורת וכימיה- מכיון ובית פרטי הוא לא דבר שאנחנו בונים בכל יום, אלא פרויקט של פעם בחיים, ומכיון והאדריכל ילווה אתכם המון זמן, חשוב שתהיה ביניכם תקשורת טובה. חשוב שהאדריכל יענה לכם על שאלות בצורה שקופה ומקצועית, כדאי שתרגישו בנוח לדבר איתו ולפנות אליו בכל שאלה או בקשה.
  3. תמורה- בדקו איך התהליך עובד מול האדריכל אותו אתם מתכוונים לבחור ויותר חשוב מזה, בדקו כמה כל שלב בתהליך צפוי לעלות ומה אתם מקבלים בתמורה לתשלום שלכם. חפשו אדריכל שיתן לכם מענה לכל הצרכים שלכם ויסייע לכם בתהליכים בירוקרטיים מורכבים כמו מסמכים, הגשת היתרים, תשלומי ועדות וכדומה.

 

לסיכום, בניית בית פרטי איננו עניין של מה בכך, מדובר בפרויקט של פעם בחיים שיספק מענה על כל הצרכים שלנו. המקום שלנו ושל האנשים האהובים והיקרים לנו יותר מכל. לכן, חשוב ללמוד את הדרך, להבין על מה בדיוק מדובר, לרכוש קרקע בהתאם לכל הקריטריונים החשובים ולבחור אדריכל ואנשי מקצוע שמספקים לכם מענה גם בהיבט המקצועי, גם בהיבט העיצובי וגם בהיבט הפונקציונלי. השוו בין כמה בעלי מקצוע אשר יקחו חלק בתהליך ורק אז החליטו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר