הולוגרמות והנצחת ניצולי שואה

ניווט מהיר

הולוגרמה היא הקרנה של עיצוב מסוים על ידי קרני לייזר או כזאת שניתן לראות באמצעות טכנולוגיה חדשנית, הלוא היא המציאות הרבודה. כיום הטכנולוגיה מוכרת ומתקדמת ולכן מאפשרת שימוש מגוון בסיטואציות שונות, כמו אירועים או התכנסויות כאלה ואחרות. אט אט אפשר לראות את ההולוגרמות ביותר ויותר תחומים או אירועים שבהם רוצים להציג משהו בצורה ייחודית, מעניינת, מקורית ומרגשת. לא בכדי התחום החדש שבו אפשר לראות את ההולוגרמות הוא בהקרנת הדיוקן או הפרופיל הפיזי של ניצולי שואה, בין אם באירועים מזדמנים של מפגשים או סיפורים ובין אם כחלק ממפעל הנצחה ארוך טווח. ברגע שמבינים שמדובר בדרך הנצחה ייחודית ומעניינת – אפשר להבין שהיא בהחלט מתאימה למעמד וכדאי לשקול אותה.

 

איך מנציחים ניצולי שואה על ידי הקרנת הולוגרמה?

כאמור, מדובר בהקרנה של מעין קרני לייזר. הקרנה שקופה שיכולה גם להופיע באמצע החלל ולכן מתאימה לכל מקום ולכל אירוע. הנצחת ניצולי שואה יכולה להתבצע דרך כמה אפשרויות – הנצחה של קווי המתאר של הפנים שלהם כך שלכל ניצול תהיה הולוגרמה שונה ואפשר יהיה להבדיל בין ההולוגרמות השונות, אפשר לציין בהולוגרמה את השם המלא של הניצול או את מהלך חייו ואפשר לבחור בכל תוכן אחר. באמצעות טכנולוגיית ar שהיא זו שמובילה את המציאות הרבודה ואת מה שרואים בהולוגרמה, אין ספק שאפשר ליצור יש מאין כל תוכן שרוצים להקרין וכיום, כאמור, זה הרבה יותר פשוט מאשר זה היה בעבר. מכיוון שמדובר בדרך חדשנית להציג תוכן ללא פלטפורמה פיזית שצריכה להיות צמודה אליו – הרי שמדובר בדרך מקורית שהקהל עדיין לא מכיר ובהחלט יהיה מופתע כאשר יגלה אותה ואת השימושים הייחודיים שמתאימים לה.

 

להמשיך ולהנציח את זכר השואה

אין ספק שבכל מה שקשור להנצחת זכר השואה לא בוחלים באמצעים וחשוב מאד לשמר את הזיכרון באמצעות דרכים טכנולוגיות חדשניות שמומצאות ומתעדכנות מעת לעת. בשנים האחרונות, כשאט אט יש פחות פחות שורדי שואה שיכולים להמשיך ולספר על כל מה שקרה שם – חשוב מאד שכל מי שמשתתף בטקס או באירועי זיכרון יחווה חוויה טובה ומשמעותית וכך ימשיך להעביר הלאה את המורשת ואת כל מה שקרה ואסור שיקרה שוב. על ידי שימוש מושכל ונבון בטכנולוגיות חדישות שמתעוררות מדי פעם והופכות לנגישות גם עבור הקהל הרחב – אפשר להרחיב את היריעה ולהציע דרכי זיכרון חדשות, מקוריות ומגוונות מאד כשאחת מהן היא כאמור המציאות הרבודה. חשוב גם להבין שהעידן הנוכחי הוא עידן של חידושים, של שינויים ושל גיוונים וכבר אי אפשר להמשיך להציג מיצגים בדיוק באותה הדרך כפי שעושים את זה עד היום, זאת בשל חוסר עניין שמתגלה לאט לאט. על מנת שהצופים או המאזינים ימשיכו להביע עניין, צריך לחשוב על דרכים מעניינות להציג בפניהם את המידע המהותי.

 

 

מציאות רבודה בשלל תחומי החיים

הנצחת זכר קורבנות ושורדי השואה היא רק אחת מהדרכים שבהן אפשר כיום לעשות שימוש במציאות הרבודה או המדומה. בין אם צריך להרכיב משקפיים מיוחדות לשם כך ובין אם לא – מדובר בחוד החנית של הטכנולוגיה של המציאות הנוכחית וללא ספק הצעירים של היום יוכלו להכיר יותר בקלות את סיפורי השואה באמצעות טכנולוגיה זו. בעזרתה הם יוכלו להרגיש את אותן הרגשות שהרגישו השורדים, אפשר לראות דרך המשקפיים את החיים בגטו, את החששות והפחדים שחשו היהודים וכך ללמוד בצורה שהיא כמעט מקור ראשון על כל מה שקרה בשואה, לפני שהדור כולו ייעלם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר