מהי טכנולוגיה עלית ולאן היא צפויה להתפתח?

ניווט מהיר

טכנולוגיה עלית היא הפירוש למושג באנגלית High Technology ובקיצור – העולם שכולנו מכירים עולם ההייטק. ברוב המקרים מדובר בתעשיות, מוצרים ושירותים הקשורים לעולם המחשב. במקביל לגידול העצום שחל בשימוש ברשת האינטרנט, כבר בתחילת שנות ה-90 החלו לקום חברות הייטק רבות הן ברחבי העולם והן כאן בישראל. החברות הבולטות בישראל בתחום זה הן IBM העולמית, חברת וויקס, אלביט, אורבוטק, צ‘ק פוינט, מיקרוסופט ישראל ועוד. למעשה, אנו עדים לתעשיה שלמה פורצת דרך המשנה את חיינו במגוון רחב של היבטים. במדינת ישראל מתקיימים מסלולי לימוד והכשרות במטרה להכשיר עובדים למקצועות ההייטק השונים ביניהם תכנות, סייבר, מערכות מידע, בניה וקידום אתרים, פיתוח אפליקציה, חומרה ועוד.

 

לאן התחום של טכנולוגיה עלית הולך היום?

סטארטאפים חדשים 2020 פורצים חדשות לבקרים, זאת למרות מגפת הקורונה שבתחילתה מומחים היו בטוחים כי התחום יצנח בעקבות המשבר שפקד את העולם כולו. סכומי הגיוס של חברות סטארטאפ בישראל מתחילת שנת 20 ועד תחילת 21 שוברים את שיאם ואף נרשם שיא בגיוסי הון בחברות הייטק בישראל. אותו זינוק בא לידי ביטוי אפילו בהשוואה לגיוסים של חברות הנרשמו בעולם כולו. ככל שהזמן עובר חלה עלייה בהשקעות בתחום ההייטק לצד סטארטאפים חדשניים כאן בישראל.

בין ההמצאות החדשניות של השנה האחרונה ניתן למנות את Tabit- פלטפורמה לניהול לוגיסטיקה של מסעדות ובתי קפה, פיתוח של סיולו המבטיח לצמצם את הסיכונים של אבטחה המידע, גלאס בוקס – פלטפורמה הקליטה פעולות וממירה את המידע למסקנות, הטכנולוגיה של CyberMDX המזהה ולומדת מכשור רפואי תוך מתן האפשרות לתכנן בצורה אופטימלית עסקאות רכש פוטנציאליות וכמובן המוצר החדשני של Juganu שמחבר בין גופי תאורה במרחב בכדי ליצור מערכת תקשורתית רחבת פס והיד עוד נטוייה.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר