קדחת ים תיכונית FMF – תסמינים – ראומטולוגיה ילדים

ניווט מהיר

מהי קדחת ים תיכונית?

קדחת ים תיכונית משפחתית הינה מחלה ראומטולוגית שבמסגרתה החולה סובל מהתקפים חוזרים של עלייה בחום המלווה ביחד עם כאבים במפרקים, כאבי בטן, נפיחות במפרקים וכאבים בחזה. המוצא של המחלה הוא באגן הים התיכון והיא פוגעת באנשים המתגוררים באיזור בדגש על יהודים ממוצא ספרדי או צפון אפריקאי, טורקים וערבים. המחלה מתפרצת בדרך כלל עד גיל עשרים כאשר הרוב של המקרים אותם אנו רואים היא התפרצות לפני גיל עשר אצל החולה.

 

ראומטולוגיה ילדים

ראומטולוגיה ילדים הינו תחום בתוך התמחות ברפואת פנים והיא עוסקת בעיקר במחלות המשפיעות על שרירים, רקמות רכות, מפרקים ועצמות בגוף הילד והפעוט. ראומטולוג ילדים אחראי לטפל במגוון רב של מחלות כאשר חלקן אוטו אימוניות שבהן למעשה הגוף הוא זה שתוקף את עצמו. חלק מהמחלות בהם מטפל ראומטולוג ילדים הן קדחת ים תיכונית משפחתית, פי פאפא, זאבת, תסמונות שלד על סוגיהן השונים ועוד מגוון רב של מחלות.

קדחת ים תיכונית – האם יש קשר לגנטיקה?

המחלה המשפחתית הייתה נפוצה בעיקר בקבוצות האתניות שציינו קודם לכן אך לאחרונה ניתן לאבחן אותה גם בקבוצות שלא סבלו בעבר מן המחלה כמו איטלקים, אמריקאים ועוד קבוצות אתניות אחרות. השכיחות של המחלה בקרב האוכלוסיות בסיכון הינה בין מקרה אחד לשלושה מקרב 1000 איש באוכלוסיה. קדחת זו היא מחלה שעוברת בדרך כלל בתורשה והיא מתפרצת במקרים בהם הילד או הילדה מקבלים את הגן גם מהאב וגם מהאם. ישנם מקרים בהם ההורים לא קיבלו את הגנים הללו משני ההורים שלהם ולכן המחלה לא תתפרץ אצלם אך היא כן תתפרץ אצל ילדיהם במידה ושני ההורים הורישו להם את הגן הפגום של המחלה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר