הון עצמי לדירה ראשונה – המידע שחשוב שתכירו

ניווט מהיר

רכישת דירה ראשונה מהווה שלב חשוב בחיים ואם יש לכם די הון עצמי התחלתי, הרי שאתם ממש במרחק נגיעה מהגשמת החלום הגדול. אך מהו למעשה אותו הון עצמי? והאם עליכם להוציא את כל החסכונות שברשותכם על מנת לרכוש את הדירה הראשונה שלכם? להלן התשובות שיעזרו לכם להבין הכל על הון עצמי לדירה ראשונה וכיצד להתנהל נכונה בלקיחת המשכנתא שלכם.

 

הון עצמי – תנאי הכרחי בלקיחת משכנתא

רכישת דירה מעודדת על ידי המדינה והבנקים בעזרת משכנתאות, שהן למעשה הלוואות ארוכות טווח בתנאים מועדפים. התנאי הראשוני לזכאות למשכנתא הוא הון עצמי בגובה של אחוז מסויים מערך הנכס, כפי שייקבע בהערכת שמאי. הבנק דורש לפחות 25% הון עצמי לדירה ראשונה וכל עוד יש לכם את הסכום בחשבון הבנק, תקבלו את יתרת הסכום להשלמת הרכישה בתנאים שונים. למעשה, בכל התקשרות עם יועץ משכנתאות, אחד מהפקטורים החשובים ביותר הוא חישוב ההון העצמי שנמצא ברשותכם, על מנת לקבוע את מסלול המשכנתא המתאים ביותר עבורכם.

כך תשאירו את הכסף אצלכם בחשבון

ככל שמשתמשים ביותר אחוז מימון לדירה ראשונה, כך נוטלים משכנתא נמוכה יותר וההחזרים החודשיים מצטמצמים. עובדה זו גורמת לרבים להוציא את מיטב חסכונותיהם ולבקש כספים מבני משפחה וחברים רק על מנת להפוך את החלום למציאות ולרכוש דירה בהחזרים חודשיים נמוכים. זוהי טעות גדולה מאחר ורכישת דירה אינה אמורה להשאיר אתכם ללא כסף בחשבון הבנק ולהלחיץ אתכם, שכן אין לדעת מתי תזדקקו לסכום כסף גדול נוסף.

 

מסיבה זו חשוב מאוד לפנות אל חברת ייעוץ משכנתאות פרטית שתוכל לעזור לכם למצוא את מסלול המשכנתא האידיאלי ביותר עבורכם, כזה שלוקח את כל הצרכים שלכם בחשבון. לחברה שכזאת אין אינטרסים נסתרים כמו ייעוץ שניתן בבנק והיא תוכל לעזור לכם למצוא מסלול משכנתא עם החזר חודשי נמוך יחסית, תוך היצמדות כמה שניתן לאותם 25% הון עצמי לדירה ראשונה שהבנק דורש. אל תוותרו על כך.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר