אחוז מימון לדירה ראשונה – מהו ואיך תעמדו בו?

ניווט מהיר

אחוז מימון לדירה ראשונה הוא אחד הנושאים שמטרידים הרבה זוגות צעירים שנמצאים במרוץ אחרי הדירה הראשונה שלהם. לא פשוט כיום לרכוש דירה במדינת ישראל, שכן מחירי הדירות גבוהים מאוד וממוצע המשכורות שזוג צעיר צריך לחסוך בכדי לרכוש דירה עומד על מעל למאה משכורות נכון להיום.
בכדי לקבל משכנתא מהבנק, על הזוג להביא מהבית 25% מערך הדירה. אחוז המימון לדירה ראשונה שיקבל מן הבנק יעמוד כפועל יוצא על 75% אחוזי מימון, כאשר הזוג רוכש את הדירה.

ישנן כמה דרכים לעלות את סך ההון העצמי מתוך כלל העסקה, בכדי שהזוג הצעיר יוכל להוריד את אחוז המימון מכלל העסקה – ובכך לחסוך את הוצאות הריבית של המשכנתא.

אחוז מימון לדירה ראשונה

כיצד נחסוך באחוז מימון לדירה ראשונה?

בשביל לחסוך בהוצאות המימון, תחילה יש להיוועץ עם יועצי משכנתא מקצועיים, שילוו אתכם בכל תהליך קבלת ההחלטות ולקיחת המשכנתא מן הבנק. יועץ מקצועי יוכל להוזיל לכם את הוצאות המשכנתא בעד עשרות אלפי שקלים לאורך השנים. חלק מההוזלה יכולה לבוא לידי ביטוי רק על ידי הקטנת הוצאות הריבית, אך גם בדרכים אחרות.
אחת הדרכים להוזלת המשכנתא היא על ידי הגדלת ההון העצמי של הזוג הצעיר בכל מיני דרכים. למשל, על ידי קבלת הלוואה מבני משפחה. הלוואה כזו לא חייבת להיות בריבית גבוהה, או לא חייבת לכלול רכיב ריבית כלל במקרים מסוימים. כך הזוג יכול לפרוס את ההחזרים שלו על פני זמן רב יותר ולכן היא משתלמת יותר מכל הלוואה בנקאית או משכנתא אחרת.
זוהי רק אחת מבין דרכים רבות שיסייעו לכם לקחת את המשכנתא בצורה מושכלת ובהתאם ליכולות הכלכליות שלכם. לכן, חשוב מאוד שאת התהליך ילווה בעל מקצוע, במקרה זה – יועץ משכנתאות מומחה ומקצועי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:
אחוז מימון לדירה ראשונה

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר