טיפול משפחתי: מתי לפנות ולאיזה איש מקצוע?

ניווט מהיר

כל משפחה ניצבת מול שלל אתגרים ומשימות שגרתיות ויומיומיות. לא תמיד קל להבין מה צריך לעשות ואיך הכי נכון להתנהל. גם הורים מנוסים, רציונליים ורציניים יכולים למצוא את עצמם בסערת רגשות או במשבר עם הילדים שלהם. במקרים אלו, הם ירצו לקבל הכוונה מאיש או אשת מקצוע שמכירים את עולם הדינמיקה המשפחתית ומנוסים במתן טיפול משפחתי, עצות וכלים להתנהלות נכונה וחיובית.
במצבים אלו, אנשי המקצוע הנכונים לפנות אליהם הם מטפלים או יועצים משפחתיים. אין זה משנה אם להם עצמם יש או אין משפחה משל עצמם. מה שמשנה הם ההשכלה וההכשרה שיש להם. על סמך אלה, הם יכולים לתת עצות מותאמות אישית לכל זוג הורים המגיע אליהם לייעוץ, או קבלת רעיונות לשינוי ההתנהלות. אפשר למנות שלל מצבים שבהם ההורים ירצו עזרה מקצועית. ללא ספק, מהלך החיים מספק אינספור מצבים שכאלה.

טיפול משפחתי

איך יודעים מתי לפנות לטיפול משפחתי?

בעיות או מצוקות יכולות להתעורר בכל שלב של החיים המשפחתיים: גיל ההתבגרות; הצטרפות של תינוק חדש למשפחה; מוות, חלילה, של אדם קרוב; מעבר דירה או כל שינוי שעלול להפוך לבעיה. יש מי שיתמודד עם שינויים טוב יותר מאחרים, ויש כאלה שהשינויים האלה יהפכו למהמורה משפחתית.
כאשר פונים אל איש מקצוע הוא יידע לתת את הכלים המתאימים או להפנות לגורמי מקצוע אחרים. לעיתים קרובות, יש צורך במתן טיפול נפשי לילדים: טיפול שלאחריו כל בני המשפחה יחושו איך השגרה חוזרת להיות טובה ונעימה יותר. גם הילדים יקבלו כלים להתמודדות נכונה ומיטיבה עם שלל מצבים שהם ייתקלו בהם במהלך החיים. חשוב לפנות אל איש מקצוע מנוסה ומיומן ככל האפשר וכמובן – כזה שיש לו המלצות רבות.

נוסף על כך, לעיתים כדאי לשלב את הטיפול עם טיפול אלטרנטיבי. למשל: צמחי מרפא, טיפול בפרחי באך לילדים, דיקור ועוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:
טיפול משפחתי

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר