בדיקת לחץ תוך עיני – מתי כדאי לבצע?

ניווט מהיר

בדיקת לחץ תוך עיני אשר נקראית גם בדיקת לחץ אינטרא אוקולרי, מסייעת למדוד לחצים אשר קיימים בתוך גלגלי העיניים והמטרה שלה היא לשלול מצבים רפואיים מורכבים ומחלות הקשורות למערכת הראייה. למעשה, כאשר נוצר מצב שבו יש עלייה בלחץ, הדבר עלול להוביל לנזקים בלתי הפיכים במערכת הראייה ואפילו לעיוורון.

 

איפה מבצעים בדיקת לחץ תוך עיני?

את הבדיקה מבצע רופא עיניים מומחה שיש לו את המכשיר המודד את התנגדות הקרנית בעין והתגובה ללחץ מקומי. המחלה המוכרת ביותר שמושפעת מלחץ זה היא גלאוקומה. מה שבעצם קורה במצב של עלייה בלחץ הוא שמצטברים נוזלים שלא מצליחים להתפנות מהעין כפי שהם אמורים. המכשיר הנפוץ ביותר לביצוע הבדיקה נעשה באמצעות מנורה מיוחדת המכונה מנורת סדק אופטית או באמצעות מודד.

 

דגשים חשובים לביצוע הבדיקה

  • את הבדיקה יש לבצע שמופיעים תסמיני כמו כאבים בגלגל העין, עיניים אדומות, דמעת כרונית, ששדה הראייה נפגע או שיש חשד כלשהוא לעלייה בלחץ התוך עיני באופן כרוני או נקודתי.
  • את הבדיקה מבצעים באופן שגרתי, החל מגיל 40 במטרה לשלול מצב של עלייה בלחץ שיכול כאמור להוביל לנזקים בלתי הפיכים בראייה שלנו.
  • במידה ויש לכם רקע גנטי משפחתי למחלות עיניים, יש לבצע את הבדיקה בגילאים מוקדמים יותר.
  • חולי קלאוקומה מבצעים את הבדיקה אחת לכמה שבועות עד כמה חודשים, בהתאם להנחיות רפואיות.
  • לפני הבדיקה יש להסיר משקפי ראייה או עדשות מגע.
  • לאחר הבדיקה אין לנהוג משום שהיא מתבצעת לאחר שטופטפו טיפות המטשטשות את מערכת הראייה.

 

לסיכום, אם אתם סובלים מאחד מהתסמינים שתוארו לעיל או נמצאים במעקב רפואי בנוגע לאיכות הראייה שלכם, מומלץ לבצע את הבדיקה הנחשבת לבדיקה ברמת סיכון נמוכה ללא תסמינים או תופעות לוואי ארוכי טווח.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר