מהו מיזם: ארבע שלביו העיקריים והחשובים ביותר

ניווט מהיר

מהו מיזם? הוא מגיע מרעיון. באופן הכי פשוט שיש יזמות היא עצם היכולת שלנו לדמיין משהו רעיון, מוצר או שירות, להעביר את הרעיון הזה תהליך תכנוני ולהוציא אותו לפועל. מיזם יכול להיות כל דבר הפקת יומולדת שנה לילד שלכם, מחסן שאתם בונים בחצר או סטארטאפ שישנה את העולם. לעומת יזמות פרטית, יזמות עסקית מחייבת תהליך אותו הרעיון צריך לעבור. לפני שהתהליך הזה יוצא לפועל עלינו לוודא שני דברים. האחד הוא שהרעיון שלנו באמת נותן מענה לצורך מסוים והשני הוא שיש לנו את הכישורים והיכולות להוביל את המיזם ולהוציא אותו לפועל.

מהו מיזם: ארבעה שלבים עיקריים

אם מסתכלים על רשימת מקומות סטארטאפ חדשים 2020 מגלים משהו משותף לכולם. כולם עברו את ארבעת השלבים הבאים. המטרה של השלבים הללו היא בעצם לעשות לנו סוג של סדר בבלאגן שיש לנו בראש, להימנע כמה שניתן מלעשות טעויות ולארגן את הרעיון שלנו. השלבים הללו הוצגו בשיטה שפותחה על ידי גון קרופט ונקראית Dragon dreaming.

שלב החלימה

מדובר באותו רגע ייחודי, חד פעמי שבו הראש שלנו נקי ממחשבות ואז פתאום עולה רעיון. זה יכול לבוא בכל מקום ובכל זמן. אנחנו עדין לא בכיוון של איך נעשה את זה או איך נוציא את הרעיון לפועל. זו מהות רעיונאית שמעולם לא חשבנו עליה קודם והיא נמצאת בראש שלנו. הרעיון לא חייב להיות ממשי או וודאי, הוא יכול להיות מופשט בשלב הזה. אפשר לחשוב על רעיון חדש בכל מיני דרכים בין אם זה דרך הכישורים והחוזקות שלנו, צרכים שיש לנו ולא מקבלים מענה ועוד.

תכנון המיזם

זה הזמן לתכנן את הרעיון שלנו לפרטים. מדובר בשלב קריטי, מהותי וחשוב. זה הזמן לשאול את כל השאלות המקצועיות כמו איך אנחנו עומדים להוציא את הרעיון שלנו לפועל, איך מתקדמים הלאה, מי יעזור לנו בתהליך, ממה עדיף להימנע ועוד. זה המקום להכיר לעומק את התחום שקשור לרעיון שלנו, להיפגש עם האנשים המתאימים, להבין אילו קשיים צפויים להיות בדרך ולחשוב על כל מיני פתרונות, לגבש מודל עסקי ולראות שיש מענה לרעיון שלנו.

מרעיון מתוכנן לביצוע 

בשלב זה אנחנו מחברים את הרעיון שלנו לתהליך עשייה. בשלב זה אנו מתייעצים עם אנשי מקצוע מתאימים, מכינים פרזנטציה, עוברים לגיוס הון וממנפים את הרעיון שלנו הלאה.

מהו מקצה שיפורים במיזם

זהו השלב האחרון בו אנו מכוונים את הרעיון שלנו למקום מדויק יותר ומשפרים אותו כל הזמן בהתאם לשוק, לקהל שלנו, למה שהשותפים שלנו חושבים.
כל רעיון חדשני של
טכנולוגיה עלית עובר את השלבים הללו.

מהו מיזם

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:
מהו מיזם

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר