טיפול רגשי באמצעות צמחים – אפשר גם אחרת

ניווט מהיר

טיפול רגשי כשמו כן הוא, טיפול ברגשות או בנפש של האדם. בשפה המקצועית טיפול רגשי מכונה גם פסיכותרפיה כאשר המטרה של הטיפול היא להתמקד בקשיים ובמצוקות שהאדם חווה הבאים בדרך כלל לידי ביטוי בדיכאון, התמודדות עם טראומות, פחדים, תקיעות, קושי במציאת זוגיות, התמכרויות ועוד.

 

טיפול רגשי עבור טיפול בחוסר ביטחון עצמי

גם חוסר ביטחון ודימוי עצמי נמוך הם חלק מאותם דברים שאנשים החווים חוסר איזון נפשי חווים. טיפול בחוסר ביטחון עצמי יכול להיעשות תוך הכרות מעמיקה של המטופל, התייחסות לרגשות, למחשבות ולהתנהגות שלו. יש מיני סיבות שיכולות להוביל למצב של ביטחון עצמי נמוך כמו למשל אירועים או מצבים שאדם חווה בילדותו או אפילו תוך כדי חייו הבוגרים. טיפול בחוסר ביטחון עצמי יכול להיעשות בכל מיני דרכים כמו למשל דרך טיפול פסיכולוגי התנהגותי או טיפול משולב. ניתן גם לשלב טיפול באמצעות פרחי באך המותאם לאופי ספציפי של אנשים בהתאם למרקם האישיות שלהם ותורם רבות לאיזון נפשי ופיזי.

האם אני זקוק לזה?

החיים הם דבר מורכב וכולנו חווים תקופות של עליות וירידות. אחת הדרכים לדעת שאני זקוק להגיע לטיפול רגשי הוא כאשר אנו מרגישים קושי ולא מצליחים לפתור אותו בכוחות עצמנו מה שמשפיע על איכות חיינו, מצב רוחנו ומוביל אותנו לסוג של תקיעות בחיים, בקריירה, בזוגיות או בפן האישי. הטיפול יכול לסייע גם להגעה לרמת מודעות עצמית גבוהה יותר עד לכדי מימוש עצמי. כאמור, יש סוגים שונים של טיפולים רגשיים ואחד הדברים הכי חשובים שיובילו להצלחת התהליך הוא הקשר שנוצר בין המטופל לבין המטפל. עליכם להרגיש שאתם בידיים טובות, מקצועיות ומכילות, שאתם סומכים על המטפל שעומד מכם ונותנים הזדמנות אמיתית לטיפול.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר