כל מה שצריך לדעת על ניקוי סיגריות אלקטרוניות

ניווט מהיר

סיגריות אלקטרוניות נמצאות כיום בשימוש נרחב, לצד השימוש בסיגריות רגילות. ניתן לומר, שהן לא סתם תחליף לסיגריה הרגילה, אלא עולם מיוחד ושונה בפני עצמו. ארומות מיוחדות, מנגנון חשמלי, אידוי במקום שריפה – יש כאן הרבה דברים שונים. בין השאר, סיגריות אלה הכניסו לתמונה את נושא הניקוי והתחזוקה. מה זה אומר בפועל? כיצד מנקים סיגריות אלקטרוניות? ומדוע זה חשוב? כל מה שצריך לדעת על ניקוי סיגריות אלקטרוניות לפניכם.

 

למה דרוש ניקוי סיגריות אלקטרוניות?

יש כמה וכמה סיבות טובות לנקות סיגריות אלקטרוניות, בהן

 • לשם הבטחת פעילות תקינה – יש מצבים שונים שבהם פעילות המכשיר משתבשת. כפי שתראו בהמשך המאמר, מצבים אלה נובעים לעתים (גם אם לא תמיד) מלכלוך מצטבר.
 • לשם ההיגיינה – ישנו גם היבט של שמירת הניקיון של המכשיר, פשוט מבחינת חיידקים וכדומה. בסופו של דבר, מדובר בחפץ ששמים בפה וגם שואפים מתוכו חומרים שונים. כך שמוטב שהוא יהיה נקי.
 • משיקולי אסתטיקה – כמו כל חפץ אשר נמצא בשימוש קבוע ורב, כולל באמצעות האצבעות, גם הסיגריה עשויה להתלכלך מעט עם הזמן. הכוונה ללכלוך חיצוני, אשר קל לנקות.

 

סימנים לכך שדרוש ניקוי

איך יודעים שדרוש ניקוי של הסיגריה האלקטרונית? אלה כמה סימנים אופייניים לכך:

 • לא יוצא מספיק עשן – אם לא יוצא מהסיגריה מספיק עשן, ביחס לכמות שיוצאת ממנה כרגיל, ייתכן שהיא דורשת ניקוי. עם זאת, חשוב לוודא קודם לכן שאין לכך סיבות אחרות. זה עשוי לקרות גם בגלל סוללה חלשה מדי, סליל פגום או חוסר בחומר מילוי.
 • יש טעם לוואי מוזר – טעם מוזר או "שרוף", עשוי לנבוע מכמה סיבות. ניקוי עשוי לפתור זאת, אבל קודם לכן רצוי לבדוק לגבי סיבות אפשריות נוספות: האם נגמר נוזל המילוי? האם הסליל חלש מדי, ביחס להספק החשמלי? מקרה כזה, ניתן לפתור בהנמכת ההספק (ה-Watts) או החלשת הטמפרטורה. אולי אתם שואפים מהר מדי מהסיגריה? טעם לוואי עשוי לנבוע גם מהרכב נוזל האידוי, שפחות מתאים לסיגריה שלכם (יותר מדי גליצרין צמחי VG).
 • משהו לא זז שם כמו שצריך – אם קשה לכם לשאוף מהסיגריה או שאתם שומעים ממנה רעשים מוזרים, ייתכן שהיא סתומה.
 • נזילה של נוזל המילוי – אם רואים נזילה של נוזל המילוי, ברור שדרוש ניקוי. נזילה כזו, עשויה גם ללכלך את מגעי הסוללה הפנימית של המכשיר.

 

כמה המלצות מעשיות

אז מה כל מה שצריך לדעת על ניקוי סיגריות אלקטרוניות?

 • לא לחכות למצבים שפירטנו – לא לחכות שיתרחשו מצבי חוסר בעשן, טעם לוואי וכדומה. במקום זאת, מומלץ לנקות את הסיגריה האלקטרונית שלכם באופן יזום וקבוע. אפשר לעשות זאת למשל כאשר ממלאים בסיגריה נוזל חדש.
 • להקפיד שלא יתלכלך – לשים את הסיגריה כאשר היא לא בשימוש, במקום סגור או בנרתיק כלשהו.
 • יותר שימוש, יותר ניקוי – תדירות השימוש במכשיר משפיעה על תדירות הצורך בניקוי.
 • הכי נקי, להחליף בחדש – את הכותנה שבמכשיר מומלץ להחליף בחדשה כל שבוע.
 • ההבדל בין בלאי לבין לכלוך – פעילות לא תקינה של הסיגריה או מראה גרוע של חלקים פנימיים, עשויים לנבוע גם מבלאי. הסליל במיוחד, עשוי להידרדר במצבו עם הזמן וחשוב לקחת זאת בחשבון. במקרה כזה, לא ניקוי הוא מה שדרוש, אלא להחליף את הסליל הפגום בסליל חדש.
 • האלטרנטיבה החד פעמית – כמובן, אם תרכשו סיגריות חד פעמיות מסוג זה, לא תגיעו למצב שבו תצטרכו לנקות אותן. זה הוא עוד יתרון של הסיגריה אלקטרונית החד פעמית, שהיא גם זולה יותר מהסיגריה האלקטרונית הרגילה.

 

תהליך הניקוי

ניתן לנקות סיגריות אלה בכמה שיטות שונות. אלה דוגמאות לכמה שלבים אופייניים:

 1. להיערך לניקוי עם כל הדרוש – במקום שבו אתם מתכוונים לבצע את הניקוי, יש להכין מגבות נייר ספיגה, מקלות לניקוי אוזניים ואולי גם מטלית להניח עליה את הכול. אם תשתמשו במים או באלכוהול (ראו בהמשך), יש להיערך בהתאם.
 2. לפרק את המכשיר – כעת יש לפרק את המכשיר לגמרי, לכל חלקיו. מדובר בדרך כלל על מכשירים לא מסובכים מדי מבחינת המבנה. עם זאת, כדאי כמובן לשים לב תוך כדי הפירוק, מה מתחבר לאן וכיצד. בכל מקרה, אל תפעילו כוח. מה שלא מתפרק בקלות, כנראה לא אמור להתפרק.
 3. לעשות פו – כדאי לנשוף אוויר דרך הפייה, בכדי להעיף החוצה לכלוך גס יחסית ככל שיש.
 4. קצת ניקוי יבש – כעת מבצעים ניקוי עם מטליות הנייר. מטליות אלה שימושיות מאוד, הן לניקוי חיצוני והן עבור ניקוי פנימי.
 5. ניקוי רטוב – יש שמנקים גם באמצעות מים חמימים. במקרה כזה, קחו בחשבון שיידרש ייבוש גם עם מטליות נייר וגם לאחר מכן באוויר.
 6. ניקוי הסליל – את סליל החימום של המכשיר תוכלו להשרות באלכוהול לכמה שעות. עשר שעות יהיה זמן סביר למטרה זו. בקערה שבה תשרו את הסליל, תוכלו לראות את הנוזל משנה צבע, כאשר הלכלוך מתמוסס ועובר אליו. אחרי כן יש לשטוף את הסליל במים. כעת כדאי לנשוף דרכו אוויר, דבר אשר מוציא ממנו שאריות מים. אחרי כן מומלץ להשאיר אותו לכמה שעות להתייבש באוויר. אם הסלילים נראים כהים גם אחרי ניקוי יסודי, הם עשויים להיות פגומים (שרופים).
 7. לטעון את הסוללה.
 8. לחבר את כל חלקי המכשיר מחדש.

 

תחזוקה קבועה כזו של הסיגריה האלקטרונית שלכם, עשויה להאריך את חיי המוצר. היא קלה ומהירה למדי לביצוע (לוקחת לא יותר מדקות עבודה בודדות). כך שזה לא סיפור גדול לעשות זאת באופן קבוע. במידת הצורך, ניתן לראות סרטונים באינטרנט, אשר מסבירים על סיגריות אלה, על המבנה שלהן ואף על תהליכי הניקוי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר