עבירות אלימות במשפחה – כל מה שחשוב לדעת

ניווט מהיר

אלימות במשפחה היא סוג של אלימות המתרחשת במסגרת מערכת יחסים אינטימית. היא יכולה להיות פיזית, מינית, רגשית או פסיכולוגית.

בארצות הברית, אלימות במשפחה היא הגורם המוביל לפציעה של נשים וילדים על ידי גברים. בנוסף, ההערכה היא שאחת מכל ארבע נשים תחווה אלימות במשפחה בשלב מסוים במהלך חייה.

עבירות אלימות במשפחה הן עבירות המבוצעות נגד מי שיש לו קשר אישי עם העבריין ואשר חי עמו, או חי עמו בעבר כבן זוג או כשותף. זה כולל מערכות יחסים של היכרויות וסוגים אחרים של מערכות יחסים כגון אלה בין בני משפחה או שותפים לדירה.

בארצות הברית, אלימות במשפחה היא פשע המתרחש בכל מחוז ומשפיע על כל דמוגרפיה. אלימות במשפחה היא גם בעיה מרכזית בבריאות הציבור והיא משפיעה על יותר מ-12 מיליון נשים בשנה.

אלימות במשפחה היא דפוס של התנהגות פוגענית במערכת יחסים אינטימית. זה עשוי לכלול אלימות פיזית, אלימות מינית, התעללות רגשית או חסך כלכלי.

אלימות במשפחה יכולה לקרות לכל אחד ללא הבדל גיל, מין, גזע, מוצא אתני, נטייה מינית או דת. היא יכולה להתבצע על ידי בן זוג (בהווה או לשעבר), בן משפחה (כולל ילדים), קרוב משפחה אחר המתגורר באותו בית, בן זוג אינטימי כגון חבר או חברה ובן זוג לשעבר.

אלימות במשפחה היא כל מעשה אלימות בין בני משפחה, בני זוג אינטימיים או אנשים אחרים שנמצאים במערכת יחסים כלשהי. זה יכול לכלול התעללות פיזית, מינית, רגשית והזנחה.

יש הרבה תפיסות שגויות לגבי אלימות במשפחה. תפיסה מוטעית אחת כזו היא שזה משפיע רק על נשים ושגברים לעולם אינם קורבנות. במציאות, גברים ונשים כאחד יכולים להיות קורבנות ומבצעים של אלימות במשפחה. בישראל מספר הגברים הסובלים מאלימות במשפחה נמצא בעלייה.

אלימות במשפחה היא עבירה חמורה בארצות הברית. מדובר בפשע שפוגע לא רק בקורבן, אלא גם בפוגע ובמשפחה.

האלימות במשפחה נמצאת במגמת עלייה בשנים האחרונות. ב-2016 דווחו יותר ממיליון מקרים של אלימות במשפחה באמריקה, המהווה עלייה של יותר מ-10% מ-2015.

בישראל יש כ-12,000 דיווחים על אלימות במשפחה מדי שנה. מספר זה אינו כולל מקרים שלא דווחו או כאלה שלא מדווחים לרשויות עקב מבוכה או פחד.

מחסור בעורכי דין פליליים בתחום עבירות אלימות במשפחה

קיים מחסור בעורכי דין פליליים בישראל. זה הוביל למצב שבו אנשים שמואשמים בפשע צריכים להמתין שבועות או חודשים לפני שהם מקבלים גישה לייעוץ משפטי.

לשכת עורכי הדין בישראל פתחה בקמפיין במטרה למצוא עורכי דין נוספים ולהציע להם הכשרה להתמודדות עם תיקים פליליים. הקמפיין נקרא "עורך הדין שאתה צריך".

עו"ד פלילי בפ"ת הפך להיות מצרך נדיר, המחסור בעורכי דין פליליים באיזור המרכז נהיה מורגש מאוד, קשה למצוא אחד כזה ועוד יותר למצוא אחד שהוא מומלץ ובעל נסיון.

עורך הדין הפלילי אחראי על הגנת הנאשם במשפט פלילי. זה כולל עזרה בבניית תיק ומתן ייעוץ משפטי לאלו הנאשמים בפלילים. כמו כן, על עורך הדין הפלילי לוודא כי זכויותיו של לקוחו לא ייפגעו במהלך ההליך המשפטי.

למחסור בעורכי דין פליליים יכולה להיות השפעה עצומה על החברה מכיוון שאנשים רבים לא יוכלו לקבל משפט הוגן, מה שעלול להוביל ליותר אנשים חפים מפשע להיכנס לכלא ועוד אנשים אשמים ישוחררו לחופשי.

המאמר נכתב באדיבות האתר https://www.criminalawyer.co.il/

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר