אלימות במשפחה – הכתבה שתעשה לכם סדר

ניווט מהיר

אין ספק כי אלימות במשפחה זהו נושא מורכב וכאוב למדי, כאשר אלו שסובלים ממנו הם בעיקר נשים וילדים, אם כי במקרים מסוימים גם גברים וקשישים עלולים להיות קורבנות. לפי ההגדרה, אלימות במשפחה מתארת מצב בו האלימות התבצעה במסגרת המשפחה הגרעינית עצמה, תחת הקשר של היחסים בתוכה. מבחינת החוק, מדובר על עבירה פלילית בפני עצמה ולא על סוג מסוים של עבירת אלימות. במאמר הבא, נעסוק בכל מה שחשוב לדעת בנושא רגיש זה, מהי ההגדרה המשפטית, העונשים בתחום וכל היוצא בכך.

 

מהי בדיוק אלימות במשפחה?

לפני שתחפשו אחר משרד עורכי דין אמין שיוכל לייצג אתכם כפי שתוכלו לעשות בעת ביקור באתר gilad-law.com, חשוב להבין כי עבירה זו מוגדרת כסוג אלימות המופעל ישירות כלפי בן משפחה – ילד, הורה, וכן גם בן או בת זוג לשעבר או ידוע בציבור. כמובן שלא מדובר רק על אלימות פיזית, אלא גם על אלימות מינית, אלימות כלכלית וכמובן גם אלימות מילולית. 

 

עונשים לעומת אלימות "רגילה"

בדרך כלל, כאשר מדובר על תקיפת בן משפחה האדם אשר ביצע את העבירה עלול להתמודד עם 4 שנות מאסר, זאת לעומת שנתיים בתקיפה שאינה התבצעה כנגד בן משפחה. כאשר מדובר על תקיפה שגרמה לחבלה של ממש העונש הממוצע יהיה עד שלוש שנות מאסר, ואילו כאשר מדובר על בן משפחה העונש יכול להיות 6 שנות מאסר עבור עבירה שבוצעה נגד בן-זוג, ו-7 שנות מאסר עבור עבירה שבוצעה כנגד ילד. 

 

סוגי אלימות נפוצים

בדרך כלל, אלימות בין בני זוג תהיה אלימות מצד הגבר כלפי בת זוגתו, אם כי חשוב מאוד לציין שבמקרים מסוימים ניתן לראות גם אלימות מצד בת הזוג כלפי הגבר, ואפילו אלימות כנגד קשישים. כאשר מדובר על אלימות כלפי ילדים, בדרך כלל הכוונה היא לילדים החשופים לאלימות מצד הוריהם או לסירוגין, מצד האפוטרופוס שלהם. אלימות כלפי קשישים בדרך כלל תהיה או מצד בן משפחה או מצד הגורם המטפל שלהם. אמנם אלימות פיזית נחשבת לחמורה מבין כל סוגי האלימות בתוך המשפחה, אך גם סוגים אחרים כמו אלימות נפשית, כלכלית, מינית ומילולית נחשבים לחמורים לא פחות, ובהתאם לנסיבות, גם הם יכולים לגרור עונשים משמעותיים.

 

איך תבחרו עורך דין שיסייע לכם?

התמודדות עם אלימות במשפחה היא אינה עניין של מה בכך. אמנם, חשוב לדעת איך לבחור נכון עורך דין שיוכל לסייע לכם להיאבק בנושא מבחינה משפטית, לקבל את כל מה שמגיע לכם ובכלל, להדריך אתכם לאורך כל הדרך. חשוב מאוד לבחור עורך דין אמפתי ורגיש שישים את האינטרסים האישיים שלכם בראש מעיינותיו, זאת בנוסף להכשרה מקצועית מעמיקה וכן גם ניסיון מוכח בתחום דיני המשפחה. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר