משלוחי ירקות עד הבית מהסופר או ישירות מהחקלאי?

ניווט מהיר

בשנים האחרונות חל שינוי מהותי בדרך שבה ישראלים בוחרים לצרוך פירות וירקות. מה שהתחיל בתור הזמנת משלוחי ירקות עד הבית, המשיך בהקמת חנויות אינטרנטיות דרכן ניתן לרכוש פירות וירקות שמגיעים ישירות הביתה ועד שכונות שמארגנות שוק מקומי פעם או פעמיים בשבוע שם ניתן לקנות סחורה ישירות מהחקלאים. הסיבה לכך היא קודם כל פערי התיווך הגבוהים מאוד. כלומר המחירים שגובות אותן חברות סיטונאיות, שווקים גדולים, המוכרים בשוק וכמובן הסופרים מגיעים להפרשים של בין 3%-50% וזה פשוט פער מטורף.. אותם פערים גרמו לחקלאים מצפון ועד דרום להציע את התבואה והתוצרת שהם מגדלים אי לא? ישירות לצרכן. אמנם לא תמיד המחירים נמוכים בהרבה  ממה שאנחנו רגילים בשל ההוצאות שיש לחקלאים אבל הסחורה סופר טריה, היחס מאוד ישי והתוצאות מדברות בעד עצמן, הביקושים רק עולים כל הזמן.

הסחורה הכי טרייה מגיעה עם משלוחי ירקות עד הבית

כולנו מבשלים ירקות בתנור, כולנו אוכלים מרק ירקות, כולנו קוצצים סלט ומתבלים אותו בשמן זית, לימון וטחינה, כולנו אוהבים פירות. החקלאים עובדים כל כך קשה כדי לספק לנו את הסחורה הכי טובה שיש אז למה לא לרכוש פירות וירקות מהחקלאי ? כמובן שלא מדובר בתחליף לרשתות הגדולות, למכולות ולסופרים.

 

משלוחי ירקות עד הבית זאת פשוט דרך נוספת שבה ניתן לייצר שכר שהוא יותר הוגן למי שעובד כל כך קשה ועושה משהו בידיים שלו. היום יש ירידים בכל הארץ של תוצרת חקלאית סופר טרייה וזה גם מעודד ערכיות לסביבה, כלומר ברגע שאנחנו רוכשים סחורה טובה, איכותית וטרייה, אנחנו גם לא צריכים לזרוק את הירקות והפירות אחרי כמה ימים בלבד. ככה אנחנו יכולים לדעת בוודאות שאנחנו קונים מחקלאי ישראלים שהוא בעל מקצוע אמין. זה לגמרי שינוי ששווה לאמץ אותו ועושה רק טוב לכל הצדדים הנוגעים בדבר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר