כל מה שרציתם לדעת על הקפאה של הערמונית

ניווט מהיר

הקפאה של הערמונית מהווה טיפול זעיר פולשני המביא בשנים האחרונות לתוצאות ממשיות בעולם הרפואה ולשינוי של ממש בתהליכים הקשורים לריפוי גידול בערמונית.

 

הקפאה של הערמונית – קריותרפיה

קריותרפיה הוא שמה המקצועי של ההליך. מדובר בטיפול הנעשה בשילוב טיפולים ושיטות אחרות ביניהן ניתוח רדיקלי, ניתוח באמצעות רובוט דה וינצ‘י ועוד. בשונה מקריותרפיה, טיפולים אחרים עלולים להוביל לפגיעה במתן שתן ולפגיעה בזקפה. המטרה של הטיפול היא לחסל את הגידול המקומי, מבלי לפגוע ברקמות שמסביב לערמונית ולהפחית את התסמינים, את תופעות הלוואי ואף לקצר את זמן האשפוז של המטופל. מטופל שעובר זאת יכול לחזור לשגרה תוך זמן קצר יחסית.

איך מתבצע הליך הקפאה של הערמונית?

ראשית יש לבקר אצל אורולוג מומחה, כגון ד"ר אורי לינדנר. התהליך מבוסס על הקפאה מהירה ועמוקה של רקמת בלוטת הערמונית בטמפרטורה של מינוס 40 מעלות. אורולוג מומחה גורם להרג של התאים הסרטניים במכת קור כאשר הרקמות שמסביב לערמונית נשארות בריאות ושלמות. התהליך נמשך בין שעה וחצי לשעתיים בחדר ניתוח, כאשר נדרש טשטוש עמוק או הרדמה כללית. האורולוג מבצע את הפעולה לאחר הסתכלות ובחינת תוצאות צילומי MRI בכדי להגיע לרמת דיוק מושלמת בהתאם למיקומו של הגידול. לאחר שהאורולוג המנתח מגלה את הגידול, הוא מגיע אליו בעזרת מחט דקה. בנקודה הזו, מזריק האורולוג תערובת של גזים בלחץ גבוה שיוצרים סוג של כדור קרח. התהליך גורם להרס מוחלק של התאים הסרטניים.

 

מי יכול לעבור את הטיפול?

למטופלים עם גידול קטן וממוקם בציון גליסון של 3+4 או 4+3. ככל שהגידול גדול, הטיפול הופך מורכב והתועלת שלו פוחתת משמעותית. לאחר תהליך ההקפאה, המטופל יכול לעבור פרוצדורות רפואיות אחרות במידת הצורך כמו טיפולי קרינה או ניתוח כירורגי.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר