עבודות שיפוצים ובנייה – כל מה שצריך לדעת

ניווט מהיר

ביטוח מקצוע הקבלנות – הדרך המיטבית והבטוחה ביותר לבצע ביטוח עבור העבודה והעובדים שלכם, ולהישאר שלו ועם בטחון

כאשר אתם מעסיקים או עובדים בתחום עבודות שיפוצים ובנייה אזי שפוליסות של ביטוח העבודות השונות היא החשובה ביותר, והקריטית ביותר בעולם זה של הביטוחים העסקיים. סוג זה של עבודות מהוות סכנה רבה וגדולה מאוד, ועל כן גם המחיר של חברות הביטוח עבור עבודות אלה הינו הגבוהה ביותר בשוק. יש לדעת – רשלנות ותאונות בעבודות שיפוץ ובנייה יכולות לגרור נזקים ופיצויים של מאות אלפי עד מיליוני שקלים, ולגרום לנזקים רבים לגוף או לרכוש.
מעבר לכך, טרם התחלת כל סוג של פרויקטים של בנייה או פרויקט הנדסי מסוים, הקבלן לא יכול להחל את העבודה בשום צורה, טרם הצגת המסמכים השונים כגון ביטוח, זאת על מנת להבטיח את החוקיות והבטיחות המרבית בתחום זה. ועל כל אלה, עליכם להבין לעומק מהי החשיבות של ביטוח עבודות קבלנות עבור תחום זה של הבנייה והתכנון.

 

דברים שחשוב לדעת לפני עבודות שיפוצים ובנייה

עולם הבנייה והקבלנות הוא עולם מורכב אשר למרבה הצער מכיל תאונות ושגיאות רבות במהלך העבודה. ישנן תחומים שונים אשר מהווים גורמים גבוהים יותר לסיכון, בין היתר עבודות גובה בסנפלינג, אשר על פי נתונים אשר קיימים בידינו, מהווים כ 40 אחוזים מכלל התאונות השונות בעולם זה.
זכרו – מערכת העבודה הקבלנית הינה מערכת מורכבת בעלת לחצים רבים על הקבלנים – רווחי כספיים יחסית נמוכים, חישובים מסובכים אשר יכולים לגרום לטעויות בביצוע, לוח זמנים עמוס ואינטנסיבי אשר יכול לגרור עייפות והתשה של פועלים בשטח, חוסר רב בכוח עבודה יסודי ומקצועי, ועוד. בנוסף לכך, ישנם סיכונים גדולים בתחום הפיננסיים אשר יכולים להוות פקטור משמעותי בתחום התאונות בעבודה כגון – חוזים לא נכונים עם טעויות, וכאמור כל שגיה כזו בחוזים יכולה להביא את הקבלן למצב של קריסה טוטאלית וכלכלית.

 

החשיבות של מערך ביטוח הקבלנים

כפי שהבנתם עד כה, אתרי בנייה הינם מועדי עבודה מסוכנים ביותר, עם אחוזי תאונות ונזקים גבוהים מאוד, גם בעת ביצוע העבודה הקבלנית, אך גם לאחריה. ועל כלל הטיעונים אשר נרשמו, ברורה לכולם החשיבות הרבה שעלינו לייחס עבור ביטוחי הקבלנים השונים. יש לדאוג גם כעובד וגם כמעסיק לכך שיהיה לכל עובד או בעל מקצוע אשר קשור לעבודה, ביטוח קבלנים מקיף, אשר מכסה את כלל הסכנות שקשורות בעבודת הבניה, החובות שיש בחוק, והאחריות המקצועית שלכם.
חשוב מאוד לזכור – כל סוג של עבודת בנייה הינה שונה מבחינת המהות שלה – רמת הסיכון, סוג העובדים, וכמות העבודה, ועל כן כאשר נשב לבנות ביטוח עבודה קבלנית מול לקוחות, נבנה ביטוח עבודות קבלניות שונה, מגוון, ומותאם אישית לכל סוג של עבודה שיש, ובכך נבטיח את ההתאמה הבלעדית של הביטוח לכל סוג עבודה.

 

איך בוחרים קבלן שיפוצים?

בעבר לכל נושא הביטוחים שכבר הצלחתם להבין את החשיבות שלו, קיימת חשיבות רבה הן לתהליך הבחירה והן לבחירה עצמה של קבלן שיפוצים. בראש ובראשונה, עליכם לבחור קבלן שיתן לכם מענה לסוג השיפוץ אותו אתם מבצעים, שכן קיים הבדל מהותי בין שיקום או חידוש מעטפת לבין שיפוץ אמבטיה או שיפוץ קומפלט לפני שנכנסים לבית או דירה חדשים. חשבו על איסוף המלצות דרך אנשים שאתם מכירים ואם ניתן תוכלו גם להיעזר ברשת האינטרנט ולבדוק המלצות על אותו קבלן דרך קבוצות רלוונטיות ברשתות החברתיות ואתרים העוסקים בהשוואות והמלצות של בעלי מקצוע. בחרו קבלן זמין, מקצועי, נגיש ואמין.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר