השתלת שיניים ממוחשבת – סיכונים וסיבוכים

ניווט מהיר

השתלת שיניים ממוחשבת היא תהליך שמניב תוצאות לטווח הארוך, לתחליף שיניים חסרות. השתלים הם ברגים מטיטניום שמנתח שיניים מחבר לתוך עצם הלסת. במשך מספר שבועות, השתל ועצם הלסת מתמזגים יחד. לאחר ההליך, השתלים תומכים בשיניים או בכתרים מלאכותיים.

מאמר זה מתאר את הסיכונים והסיבוכים האפשריים וארוכי הטווח שעלולים להתרחש כתוצאה מהשתלת שיניים ממוחשבת, שמובילה לבעיית הרמת סינוסים, כולל מידע על הצלחת השתלים, והטיפולים הנדרשים למקרי סיבוכים.

זיהום

הטיפול בזיהום תלוי בחומרתו ובמיקומו. כך, לדוגמא, זיהום חיידקי בחניכיים עשוי לדרוש אנטיביוטיקה או השתלת רקמה רכה, בעוד שזיהום חיידקי בעצם עשוי לדרוש הסרה של רקמת העצם הנגועה ואולי את השתל, ולאחר מכן השתלת עצם ורקמות רכות.

נסיגת חניכיים

בחלק מהמקרים, אנשים שעברו השתלת שיניים ממוחשבת, עלולים לחוות מצב בו רקמת החניכיים סביב השתלים מתחילה לסגת.

מצב זה עלול להוביל לדלקת וכאב. קבלת אבחון מהיר מרופא שיניים חיונית על מנת למנוע את הסרת השתלים.

התרופפות השתלים

בשבועות הראשונים לאחר השתלת שיניים ממוחשבת, השתלים הדנטליים גדלים לעצם הלסת ומתמזגים איתה. תהליך זה נקרא אוסאואינטגרציה, והוא חיוני להצלחת השתל בטווח הארוך. תהליך זה עשוי להימשך חודשים רבים.

אם השתלים אינם מצליחים להתמזג עם העצם, רופא השיניים עשוי להסיר אותם. יתכן שניתן יהיה לבצע שוב את הליך ההשתלה לאחר שהאזור מחללים.

נזק עצבי או נזק לרקמה

בחלק מהמקרים, מנתח שיניים עלול להציב בטעות שתלים דנטליים קרוב מדי לעצב. מצב זה עלול לגרום לחוסר תחושה, או לתחושות עקצוץ או כאב לטווח הארוך.

בעיה בעצב או ברקמות דורשת טיפול מידי. פגיעה בעצב האלביולרי התחתון בלסת התחתונה עלול להיות חמור במיוחד.

בעיות בסינוסים

שתלים דנטליים בלסת עליונה עלולים לבלוט לחללי הסינוסים, ולגרום לנפיחותם. מצב זה נקרא סינוסיטיס.

בעיות ארוכות טווח

פרי אימפלנטיטיס היא סוג של מחלת חניכיים שגורמת לאובדן העצם התומכת בשתל. מצב זה מתפתח עקב דלקת כרונית במקום השתל.

המחלה עשויה להימשך כחמש שנים, להתקדם ולגרום לתסמינים שכוללים בדרך כלל דימום או נפיחות מסביב למקום השתלת השיניים.

איך בוחרים רופא שיניים מומחה המתמחה בהשתלת שיניים ממוחשבת?

לצערנו, אנו שומעים בחדשות על מקרים רבים בהם רופאים שאין להם הסמכה, ידע או ניסיון לביצוע פעולות מסוימות, בכל זאת לוקחים את הצ‘אנס ומבצעים אותן. לכן, לפני שאתם מבצעים השתלת שיניים ממוחשבת, תהליך שלוקח זמן ודורש את כל הידע והאמצעים הטכנולוגיים הנדרשים, חשוב לבחור מומחה מהתחום. איך תעשו את זה? יש כמה דברים חשובים שצריך לשים עליהם דגש. בשלב הראשון תוכלו לדבר עם אנשים שאתם מכירים ולבחור רופא שיניים דרך אותן המלצות.

כדאי לנסות לברר ולראות את אתם מוצאים אדם קרוב שכבר ביצע את התהליך בעצמו ויכול להמליץ לכם על רופא ספציפי. חשוב לציין כי קופות החולים לא מכסות ברוב המקרים תהליכים מהסוג הזה ולכן מדובר בהשקעה ניכרת.

האם כדאי לבחור רופא מומלץ ברשת האינטרנט?

היום יש המון מידע מונגש ומקצועי שיכול לסייע לכם בקבלת החלטה, זאת במידה ולא מצאתם רופא מתאים דרך אנשים שאתם מכירים. תוכלו לנסות לברר לגבי רופא ברשת האינטרנט, לחפש אתרים רלוונטיים ואז להשוות בין כמה רופאים. אנחנו ממליצים לכם שלא לוותר על ביקור בכמה מרפאות כדי שתוכלו להתרשם, להשוות ורק אז להחליט. כדי לקחת בחשבון את הניסיון, הידע ורמת המקצועיות של הרופא, לשים דגש על תהליכים של לפני ואחרי, תוצאות, מחיר ורק אז לבחור.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר