אילו מחלות עיניים נפוצות קיימות ואיך אפשר לאבחן אותם?

ניווט מהיר

בשונה מאיברים אחרים בגוף בהם אין כל כך הרבה מחלות, מערכת העיניים עלולה לסבול מקשת רחבה של בעיות, ליקויים לצד מחלות עיניים נפוצות . אחד הדברים הכי חשובים בכדי למנוע הידרדרות של רוב מחלות העיניים הוא המודעות שלנו. בדיקה ואבחון מוקדם מסייעים למנוע הידרדרות בראייה וחשובים כל כך. מעקב שגרתי אצל רופא עיניים מסייע לזהות באופן מוקדם חלק גדול מהמחלות, אך לצערנו רבים הם האנשים שניגשים לרופא רק אחרי שהמצב מחריף. הנה כמה מן המחלות ששווה להיות אליהן מודעים.

 

סימפטומים של מחלות עיניים נפוצות

אובאיטיס היא קבוצה של מחלות שמאופיינת בכאבים בעיניים, הדרדרות בראייה וסימפטומים דלקתיים. היווצרות המחלה מקושר לחלק בעין המכונה ענביה המכיל את הקשתית והדמית. יש כמה סוגים של המחלה ביניהם אובאיטיס קידמית, אמצעית, אחורית וכוללת כאשר לכל סוג יש את המאפיינים הייחודיים לו.

מתלווה לסוכרת

רטינופתיה היא מחלה מאוד נפוצה אצל חולים סוכרתיים מעל עשר שנים והיא גם מכונה רטינופתיה. כאמור, אבחון מוקדם של המחלה מציל את הראייה ולכן אם אתם חולי סוכרת, עליכם לבצע בדיקות ראייה באופן תדיר. המחלה נגרמת או כתוצאה מפגיעה במקולה או משגשוג לא תקין של כלי דם אשר עוברים לתוך הזגוגית ולעתים מובילים להיפרדות הרשתית.

פגיעה בעצב הראייה

קבוצת מחלות בהן יש פגיעה בעצב של הראייה נקראית גלאוקומה. למעשה, העצב יוצא מהחלק האחורי של גלגל העין ותפקידו לקשר בין מסילות הראיה לבין החלק האחורי של המוח. הפגיעה בעצב מובילה לנזקים בשדה הראייה ולעתים קרובות מחלה זו גורמת ללחצים תוך עיניים מוגברים. גם כאן איתור ואבחון מוקדם יכול להציל את הראייה. לכן, מומלץ לגשת לרופא עיניים לביצוע בדיקת עיניים שגרתית.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר