סמארטפון לילדים – מה חשוב לדעת?

ניווט מהיר

אז החלטתם שאחד מהילדים שלכם הגיע לגיל שבו הוא כבר יכול להחזיק טלפון חכם משל עצמו?

לאחר תחנונים רבים מצד הילד השתכנעתם והגעתם למסקנה שהוא כבר בגיל הנכון והמתאים על מנת להחזיק בידיו טלפון חכם? ייתכן והגיוני שהדבר מעלה בפניכם חששות ולבטים רבים, שכן סמארטפון לילדים הינו נושא שנוי במחלוקת אשר ניתן למצוא בקרב הורים צעירים רבים. בין אם מדובר בסכנות אשר טמונות בטלפונים סלולריים, החשש מהתמכרות של הילד שלכם למסך נוסף, הרתעות מהמקומות הלא טובים אליהם יכול הילד שלכם להגיע, ועוד, כל החששות הללו הינן חששות לגיטימיות. ועדיין, אם החלטתם שהגיע הרגע לאפשר לילד שלכם להחזיק בטלפון סלולרי חכם, לפניכם מספר טיפים שימושיים אשר יעזרו לכם לקבל את ההחלטה הזו.

 

תחליטו מה התקציב הנכון עבורכם

חשש גדול שניתן למצוא בקרב הורים צעירים רבים אשר עומדים בפני הסיטואציה הזו הוא החשש מכך שילדים לא מבינים ומסוגלים לעמוד בגיל צעיר באחראיות הגדולה אשר עומדת מאחורי החזקת טלפון, וישנו חשש כי הם עשויים לקלקל, לאבד, או לשבור את הטלפון שתקנו להם. ההמלצה שלנו הינה לרכוש לילד שלכם סמארטפון במחיר ביניים (1000-18000 שקלים) . הסיבה לכך הינה שהסמארטפונים הפשוטים והזולים יכולים להיות ללא פיצ'רים רבים וחשובים לילדים, וכי הטלפונים הסלולורים בטווח המחירים הגבוה פשוט לא מתאימים להחזקה של ילדים צעירים. ניתן לשלב עם הרכישה גם אוזניות למחשב, אוזניות אלחוטיות או טאבלט ולהנות ממחירים טובים.

 

ילדים נוטים לשחק הרבה במשחקים בסמאטרפון

אין ספק שילדים הם צרכני המשחקים הגדולים ביותר, ועל כן מדובר בשיקול נוסף אליו תרצו להתייחס בבחירת טלפונים סלולרי לילדכם. בין אם מדובר במשחקי מרוצים, משחקי מלחמה, משחקים מלאי גרפיקות חדשניות ומרהיבות, ועוד, ילדים אוהבים את כלל הסוגים! חשוב לבחור טלפון בעל מפרט מתאים להרצה של משחקי סלולריים. לא מדובר בבעיה, שכן גם מרבית הטלפונים בטווח המחירים הבינוניים עשויים לתמוך ולהיות מתאימים למשחקי מחשב.

 

תגידו צ'יז! ותשימו לב למצלמה של הסמארטפון לילדים

אומנם הילדים שלכם כבר לא יהיו כנראה חברים בפייסבוק, אבל עדיין הם ישתמשו במצלמה ל הטלפון לעתים קרובות ומגוונות. בין אם זה על מנת לשתף את הסרטון שהשקיעו בו לטיקטוק, לשלוח תמונת מצב בקבוצת הוואטסאפ של החברים מבית הספר, או לשתף סטורי באינסטגרם, גם המצלה הינה חלק בלתי נפרד מהטלפונים עבור הילדים שלכם. זה נכון שהמצלמות של מכשירי הדגל היקרים יותר הם בדרך כלל יותר טובות, ואין להם תחרות ממשית בשוק, אולם בין מכשירי הטלפון אשר נמצאים בקטגוריה של טווח מחירי הביניים, ניתן עדיין למצוא טלפונים עם איכות מצלמה מספיקה, בטח עבור הילדים שלכם. נסו לברר מהם הטלפונים עם המצלמות העמידות יותר, תבדקו מאפיינים כגון מגה פיקסלים, מספר עדשות, ואיכות סרטוני הוידיאו שהטלפון מצלם.

 

 

מאיזה גיל בכלל כדאי לרכוש סמרטפון לילד?

ובכן, מדובר בשאלת השאלות. אחת השאלות היותר מבוקשות אותה שואלים הורים רבים.אז לא. אין לשאלה הזו תשובה חד משמעית וזה תלוי. תלוי כמה הילד שלכם ישתף אתכם פעולה לגבי ההגבלה של כמות השעות שהוא יבלה מול המסך אחר הצהריים, האם הסמרטפון יפגע בדברים אחרים כמו למשל פעילות עם חברים, חוגים, התנדבות וכדומה. בנוסף, במידה והילד שלכם הולך לבית ספר שנחשב רחוק מהבית, מן הסתם קניית הסמרטפון תתבצע בשלב מוקדם יותר. בכל אופן, אתם ההורים, אתם מכירים את הילד שלכם הכי טוב, תעשו עימו הסכם לגבי הנושא ומשם תתקדמו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר