אוטו לא מניע – מדוע זה קורה ומה אפשר לעשות

ניווט מהיר

דמיינו את הסיטואציה הבאה – אתם עומדים לצאת לעוד יום שגרתי בחיים שבו עליכם לשלב בין עבודה, ילדים, מטלות לבית, ואולי אפילו הצלחתם לדחוף פה ושם איזה תחביב קטן, כשלפתע הרכב שעוד ברשותכם, אותו הרכב שהיה אמור לשנע אתכם ממקום למקום לאורך היום העמוס הזה מחליט לפתע לא להניע. אוטו לא מניע נשמע כמו סיטואציה מבאסת, אך כדאי לכם לדעת שמדובר על אחת הבעיות הנפוצות עבור בעלי רכבים פרטיים, זאת כאשר ישנם תקלות רבות ובעיות רבות שיכולות לגרום לכך. תקלה במצבר של הרכב היא אחת התקלות הנפוצות ביותר לגרימת תקלות בהנעה של רכבים, זאת כאשר המצבר הוא אחד הרכיבים החשובים ביותר בכלי הרכב שלכם. במידה שאתם לא יודעים מספיק על המצבר של הרכב שלכם ועל החשיבות הרבה שלו, הכתבה הבאה היא בדיוק כל מה שהייתם צריכים.

כמה זמן אמור להחזיק מצבר ממוצע לרכב עד לרגע שדורש להחלפתו?

בסופו של דבר גם אם תתעוררו ביום בהיר אחד ותגלו שנהרס לכם המצבר ברכב, תוכלו להזמין מצבר עד הבית תל אביב ולפתור את הבעיה (אומנם תוך תשלום גבוה מהרגיל) בזמן קצר מאוד. אולם, תמיד עדיף לדעת כל כמה זמן בממוצע מצבר יוצא משימוש, זאת על מנת להקדים תרופה למכה ולבצע את החלפת המצבר לפני שאותו המצבר נהרס ויוצא מכלל שימוש.

ככלל, ניתן לחלק את המצברים ל2 קטגוריות – מצברים לרכבים מסוג בנזין, אשר מחזיקים לרוב לאורך זמן ממוצע רב יותר אשר עומד על ארבע שנים עד לחמש שנים במקרים רבים. הסוג השני של מצברים אשר כדאי להתייחס אליהם כאשר מדברים על אורך חיים של מצברים לרכב הוא מצברים של רכבים מסוג דיזל, אשר מחזיקים זמן קצר יותר משמעותית. הסיבה לכך היא שהנעה של רכב מסוג דיזל דורשת מאמץ גדול מאוד, אשר שוחק את המצבר לאורך זמן.

כיצד ניתן לזהות את החלשות המצבר לפני שהאוטו לא מניע?

בסופו של דבר המצבר אחראי באופן ישיר על כל המערכת החשמלית של הרכב, החל מהפנסים, הצופר, ועד להנעה של הרכב. אילו אתם מבחינים בהחלשות של אחת המערכות החשמליות ברכב, עליכם לחשוד במצבר באופן מיידי. למשל, אם פתאום הפנסים לא מאירים כמו שצריך, אם אתם מתקשים להניע את הרכב או שומעים כל מיני קולות שכאלה בתהליך ההנעה הרגיל, אם אתם שמים לב שהחלונות שלכם לא נפתחים ונסגרים כמו שצריך, כל אלה מעידים על כך שהמצבר חלש ובקרוב יש להחליפו. אם תבחינו בכך, תוכלו למנוע מצב שבו תתקעו בחניה של הבית שלכם או בכל מקום אחר וככה בעצם תחסכו לעצמכם הרבה מאוד כאבי ראש וזמן.

מה אפשר לעשות במידה והמצבר תקול והרכב לא מניע?

אם האוטו לא מניע יש כמה אפשרויות. הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות במקרה כזה הוא בעצם לבדוק מה כולל הביטוח שעשיתם לרכב שלכם. לפעמים יש פוליסות שמכסות את הנושא ואז מגיע ישירות אליכם הביתה או למקום בו אתם תקועים איש מקצוע שמחליף את המצבר במקום ואז אתם יכולים להמשיך את הנסיעה תוך זמן יחסית קצר. אופציה נוספת, זאת במידה והביטוח לא מכסה לכם את השירות הזה, היא לפנות לחברה מקצועית המתמחה בהחלפת מצברים. אחרי שבחרתם חברה כזו, תוך מקסימום שעה יגיע אליכם מישהו ויחליף את המצבר הישן והתקול למצבר חדש. חשוב לוודא כי המצבר אכן מתאים לרכב בו אתם נוהגים וכי אתם מקבלים אחריות, הן על השירות והן על המצבר עצמו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

ניווט מהיר

רוצים לקבל עזרה?

השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר

שתפו עם חברים
פופולרי באתר